У Єврокомісії заявили, що 2025 року можна відкрити два кластери переговорів про вступ України в ЄС
Єврокомісарка Марта Кос, яка в Євросоюзі відповідає за розширення організації, вважає, що у 2025 році можна відкрити перший та тридцять перший кластери в переговорах про членство України в ЄС.
Джерело: про це вона сказала у вівторок у Брюсселі в рамках засідання комітету з питань закордонних справ Європейського парламенту, повідомляє "Європейська правда" з посиланням на "Інтерфакс-Україна"
Деталі: За словами Кос, коли вона спілкувалася з президентом України Володимиром Зеленським, він просив відкрити всі глави переговорного процесу вже цього року, мовляв, "ми хочемо цього, і ми це будемо робити".
"Коли я почула це вдруге, я сказала, що це не тільки про відкриття, а, переважно, про закриття. Україна добре проводить реформи, але вони мають бути стійкими реформами. Ми підтримуємо їх.
Тому, говорячи про те, що можливо зробити з ними (Україною - ред.), буде можливо, що цього року ми відкриємо перший кластер основ і навіть тридцять перший - а це зовнішня політика. Якщо вони будуть виконувати те, що вони обіцяли, і якщо в нас буде успішна процедура в Раді", - сказала Кос.
Єврокомісарка пояснила, що під "успішною процедурою в Раді" вона має на увазі одноголосне голосування країнами-членами за кожне необхідне в процесі переговорів рішення.
"Ці одноголосні рішення мають бути ухвалені в Раді. Наприклад, тільки для України та Молдови відсьогодні нам потрібні три одностайні рішення.
Цього тижня ми передамо до Ради скринінговий звіт - це перше одностайне рішення, потім ми маємо ухвалити контрольні показники - нам потрібне одностайне рішення знову, і потім нам потрібна думка комісії - і знову - одностайне рішення", - сказала вона.
Кос наголосила, що процес вступу - це не тільки справа її роботи або роботи Єврокомісії, це також здебільшого те, що робитимуть держави-члени, як вони вирішуватимуть.
Передісторія:
- 17 грудня Зеленський заявив, що Україна ставить за мету у 2025 році відкрити у переговорах про вступ до ЄС щонайменше два кластери, а максимальною метою є усі кластери.
- Президент зазначив, що для цього потрібна активна робота Верховної Ради "без передвиборчих розмов".
- Віцепремʼєрка з питань європейської інтеграції Ольга Стефанішина повідомляла, що Україна разом із Польщею та Данією склали план відкриття переговорних розділів щодо вступу.
Читайте також: Плани нової єврокомісарки з розширення ЄС