КМІС: Майже чверть українців не довіряють США, довіряють – 40%
40% українців повідомили, що довіряють Сполученим Штатам Америки, 23% повідомили, що не довіряють цьому партнеру України.
Джерело: результати опитування Київського міжнародного інституту соціології, проведеного в грудні 2024 року
Дослівно КМІС: "Довіряють США – 40%, не довіряють – 23%. Решта 36% мають невизначене ставлення (тобто в чомусь довіряють, у чомусь – не довіряють".
Деталі: Соціологи акцентують, що опитуваним пропонували саме три варіанти відповіді: "довіряю", "не довіряю" і "важко сказати".
Також КМІС зазначає, що українці скоріше довіряють США (оскільки баланс довіри-недовіри є позитивним), але разом із цим є і "досить багато критики".
Повідомляється, що соціологи у цій публікації використали трьох опитувань КМІС за 2024 рік. Вони також питали про ставлення українців до ЄС і НАТО та про ставлення до членства України у ЄС і НАТО. Питання про ставлення до США було в опитуванні, проведеному у грудні 2024 року.
Конкретних деталей досліджень КМІС не наводить, але зазначає, що усіх їх провели методом телефонних інтерв’ю серед дорослого населення на територіях, підконтрольних уряду України.
Чому це важливо: На останніх виборах президента США переміг Дональд Трамп. Він офіційно вступить на посаду після інавгурації 20 січня. Трамп неодноразово вихвалявся, що може закінчити війну в Україні за 24 години. Він також виступав за скорочення військової допомоги Україні.
У грудні 2024 року Трамп допустив, що може зменшити американську допомогу Києву після того, як він повернеться до Білого дому 20 січня.
Обраний Трампом спецпредставник з питань України та Росії Кіт Келлог заявив, що ставить собі за мету орієнтовно протягом 100 днів з інавгурації нового президента спробувати знайти рішення для зупинки повномасштабної війни.
Водночас представники Трампа неофіційно повідомляють, що у розмовах з європейськими партнерами вони визнають, що не зможуть швидко завершити війну в Україні, та обіцяють продовжити підтримку Києва.