Президенту Південної Кореї можуть заборонити виїзд з країни

Ірина Балачук — Понеділок, 9 грудня 2024, 08:05

Поліція Південної Кореї заявила, що розглядає можливість заборони на виїзд за кордон для президента Юна Сок Йоля в рамках розслідування звинувачень, пов’язаних із короткочасним оголошенням воєнного стану минулого тижня.

Джерело: південнокорейське інформагентство Yonhap

Деталі: Південнокорейського президента оголосили підозрюваним у розслідуванні справи про державну зраду, заколот і зловживання владою.

Представник поліції на брифінгу повідомив, що Юн поки не потрапив під заборону на в'їзд з країни, оскільки спершу треба "забезпечити необхідні матеріали".

"Ми приймаємо рішення на основі всебічного розгляду, включаючи можливість того, що він залишить країну", – сказав правоохоронець.

Він не виключив можливість арешту Юна без ордера за умови, що будуть дотримані відповідні вимоги. Також поліція допускає особистий допит Юна.

"Немає жодних людських чи фізичних обмежень для суб'єкта розслідування", – заявив під час брифінгу начальник Національного управління розслідувань Ву Чон Су.

Агентство повідомляє, що справу про державну зраду, заколот і зловживання владою розслідує спеціальна група зі 150 слідчих.

Передісторія:

  • Президент Південної Кореї Юн Сок Йоль 3 грудня оголосив надзвичайний воєнний стан у країні. У прямому телезверненні до нації Юн заявив, що цей захід необхідний для захисту країни від "комуністичних сил". Він не назвав конкретної загрози з боку КНДР, що володіє ядерною зброєю, і зосередився на своїх внутрішніх політичних опонентах.
  • Національна асамблея Південної Кореї 4 грудня проголосувала за вимогу до президента Юн Сок Йоля скасувати надзвичайний воєнний стан. Після цього президент заявив, що воєнний стан у країні буде скасований
  • Опозиційна Демократична партія Південної Кореї планувала звинуватити президента Юн Сок Йоля у державній зраді і запустити процедуру імпічменту.
  • Лідер правлячої партії Південної Кореї заявив 6 грудня, що президента Юн Сок Йоля треба негайно відсторонити від виконання обов'язків, додавши, що Юн наказав заарештувати відомих політиків під час свого воєнного стану, який пізніше був скасований.
  • У зверненні 7 грудня президент Південної Кореї заявив, що "щиро шкодує" про те, що викликав занепокоєння громадськості оголошенням воєнного стану, пообіцявши при цьому більше не повторювати подібного.
  • Того ж дня парламент Південної Кореї не проголосував за імпічмент президента Юн Сок Йоля, водночас лідер правлячої партії заявив, що президент таки піде у відставку.