Зеленський визначився з кандидатурою на посаду військового омбудсмена

Катерина Тищенко — Неділя, 29 грудня 2024, 21:13

Президент Володимир Зеленський заявив, що обрав "сильну кандидатуру" на посаду військового омбудсмена, відповідний указ буде опубліковано в понеділок 30 грудня.

Джерело: вечірнє звернення президента

Пряма мова: "Зараз підготовлене перше рішення – указ про призначення уповноваженого президента України з питань захисту прав військовослужбовців та членів сімей наших воїнів. Щоб розпочати цю роботу й підготувати запуск інституції омбудсмена. Я обрав кандидатуру – сильну кандидатуру. Указ буде опублікований завтра.

Разом із новим уповноваженим, із правозахисною спільнотою та Міністерством оборони погодимо відповідний законопроєкт про військового омбудсмена, а також відповідні системні основи його діяльності: повноваження, фінанси та все інше. Я прошу Верховну Раду та уряд своєчасно підтримати новації, які будуть запропоновані. Маємо вже незабаром дати старт роботі військового омбудсмена".

Деталі: Зеленський зазначив, що створення інституції військового омбудсмена було запитом військових і об'єктивною потребою.

"Потрібна така людина, яка здатна буде захищати права наших воїнів, і така системна спроможність, щоб омбудсмен разом із Міністерством оборони, з усіма іншими, хто необхідний, міг справді впливати на ситуацію та реально допомагати воїнам, рідним наших воїнів. Ми обговорювали створення такої інституції з міністром оборони України, із військовим командуванням, також із представниками громадянського суспільства – багато було поглядів", – розповів президент.

Передісторія:

  • 18 листопада міністр оборони Рустем Умєров оголосив, що в Україні з’явиться військовий омбудсмен – він опікуватиметься захистом прав військовослужбовців. Тоді Умєров говорив, що про призначення оголосять вже незабаром.
  • 19 листопада Зеленський заявив, що доручив Міністерству оборони та військовому командуванню обрати й призначити військового омбудсмена найближчим часом.
  • З 2022 року бійці надіслали уповноваженому Верховної Ради з прав людини 1964 звернення зі скаргами на військові частини.