Новий лідер Сирії заявив, що організація виборів може зайняти до 4 років

Катерина Тищенко — Неділя, 29 грудня 2024, 19:12

Фактичний лідер Сирії Ахмед аль-Шараа заявив, що організація виборів у країні може зайняти до чотирьох років, тоді як розробка нової конституції – трьох, а також заявив про "стратегічні інтереси" у відносинах із Росією.

Джерело: аль-Шараа в інтерв'ю Al Arabiya News

Деталі: Сирійський лідер, також відомий як Абу Мухаммед аль-Джолані, пояснив, що проведення легітимних виборів – це завдання, яке може зайняти до чотирьох років, оскільки вимагає проведення всеосяжного перепису населення. Водночас він спрогнозував, що сирійці почнуть відчувати значні покращення у сфері державних послуг протягом року.

Аш-Шараа, який очолював наступ опозиції, що призвів до повалення Башара Асада на початку грудня, підкреслив зусилля, спрямовані на мінімізацію жертв і переміщення населення під час перехідного періоду, назвавши передачу влади "настільки плавною, наскільки це можливо". Він також заявив, що звільнена Сирія забезпечить безпеку регіону і Перської затоки на наступні 50 років.

Лідер Сирії підтвердив, що перехідна адміністрація веде переговори з очолюваними курдами Сирійськими демократичними силами (СДС), які підтримуються США, щодо врегулювання кризи на північному сході Сирії, з метою подальшої інтеграції СДС в національні збройні сили. Він підтвердив, що курди є невід'ємною частиною сирійського суспільства, виключивши будь-які плани щодо його поділу.

Разом з тим, аль-Шараа анонсував розпуск очолюваної ним головної опозиційної групи "Хаят Тахрір аш-Шам", яка стояла за наступом, що призвів до повалення Асада.

Він також висловив сподівання, що нова адміністрація США на чолі з Дональдом Трампом скасує санкції щодо Сирії.

"Ми сподіваємося, що нова адміністрація Трампа не буде слідувати політиці свого попередника", – сказав він.

Хоча очікується, що Росія піде з Сирії після багатьох років підтримки режиму Асада, аль-Шараа підкреслив "стратегічні інтереси" з "другою найпотужнішою країною в світі".

"Ми не хочемо, щоб вихід Росії з Сирії підірвав її відносини з країною", – сказав він.

Що передувало: 23 грудня президент Володимир Зеленський доручив Міністерству закордонних справ встановити всі необхідні контакти з представниками народу Сирії.

Передісторія: 

  • Режим Асада утримував владу в Сирії протягом 53 років і зазнав краху після того, як 12-денний наступ повстанців на чолі з ісламістським бойовим угрупованням "Хаят Тахрір аш-Шам", або "Організація звільнення Леванту" 8 грудня завершився захопленням Дамаска – столиці країни. 
  • Голова Національної коаліції сирійських революційних і опозиційних сил Хаді Аль-Бахра заявив про плани сформувати цивільний уряд після повалення режиму президента Башара Асада. Новим тимчасовим прем'єр-міністром Сирії став Мухаммед аль-Башир.
  • Повалений президент Сирії Башар Асад зі своєю сім'єю перебувають у Москві, Росія надала їм притулок.
  • Financial Times повідомило, що після переговорів із новим керівництвом Сирії, Росія вивезла із регіону Дамаска щонайменше 400 солдатів. Представник "Хайат Тахрір аш-Шам" розповів, що ведуться переговори про евакуацію більшої кількості солдатів по всій Сирії.