Defence Express: Одна з деталей "Орєшніка" виготовлена ще в 2017 році

Тетяна Олійник — Понеділок, 23 грудня 2024, 21:58

Результат дослідження уламків балістичної ракети середньої дальності "Орєшнік", якою РФ вдарила по Дніпру 21 листопада, не підтвердив слова російського правителя Володимира Путіна про те, що це найновіша розробка.

Джерело: Defence Express

Деталі: Як повідомляють аналітики, на одній із деталей "Орєшніка" стоїть номер та дата виробництва - 12 квітня 2017 року. І те що у цій ракеті використовуються деталь, якій вже понад 7 років прямо говорить, що зібрали конекретно цей "Орешник" приблизно у 2017-2018 роках. І саме з цього часу сама ракета десь лежала на складі.

Одна з деталей ракети "Орешник" з маркуванням ЕФИТ 302811.002 та датою 12.04.2017. фото - Defence Express

У 2017 році Росія планувала розпочати серійне виробництво РС-26 "Рубеж", в якому й вбачають справжню назву "Орєшніка". Але у березні 2018 року у Москві нібито вирішили скасувати постачання РС-26 на озброєння.

Дослівно: "Також це означає, що розробку "Орєшніка" розпочали значно раніше, бо 2017 рік – це рік виробництва конкретної деталі. А от накреслювати цю ракету вочевидь розпочали ще на початку 2010-х років, якщо не раніше".

Деталі: Defense Express також встановили, що індекс знайденої деталі – "ЕФИТ 302811.002 пов'язаний із російським ракетно-космічним підприємством НПЦАП ім. академіка Н. А. Пилюгіна, що входить до "Роскосмосу".

За даними аналітиків, підприємство займається розробкою систем управління для ракетних комплексів, таких як "Зенит", "Протон-М" та розгінних блоків "Фрегат".

Крім цього НПЦАП створював системи управління для міжконтинентальних ракет "Тополь-М" та їхніх модернізованих версій. Аналітики Defense Express припускають, що "Орєшнік" був зібраний із готових компонентів, включаючи ступені від ракет "Ярс" і "Тополь".

Дослівно: "Зрештою те, що у РФ у 2017 році система управління для балістичної ракети середньої дальності вже існувала у металі вкотре доводить, що Кремль активно порушував Договір про ліквідацію ракет середньої та малої дальності із США, ще й цією розробкою. А не лише ракетами для "Іскандера"".

Деталі: Аналітики зазначили, що аналіз уламків ракети ще триває.

Передісторія:

  • За даними Повітряних сил, під час ракетної атаки на місто Дніпро 21 листопада РФ застосувала міжконтинентальну балістичну ракету. Джерела "УП" повідомили, що це могла бути ракета "Рубеж", яка є потенційним носієм ядерного заряду.
  • Путін у зверненні 21 листопада заявив, що під час ранкової атаки на Дніпро росіяни застосували ракету середньої дальності "Орєшнік". За його словами, це був випробувальний пуск цієї "новітньої ракети".
  • Сполучені Штати офіційно підтвердили, що Росія вдарила по Дніпру вранці 21 листопада балістичною ракетою, яка була створена на основі міжконтинентальної балістичної ракети РС-26 "Рубеж".
  • 22 листопада Головне управління розвідки Міноборони заявило, що 21 листопада держава-агресор Росія завдала удару по території України, застосувавши балістичну ракету ймовірно зі складу ракетного комплексу "Кедр".
  • Очільник ГУР Кирило Буданов зазначив, що "Орєшнік" - назва науково-дослідної роботи, "це просто шифр". За його словами, станом на жовтень 2024 року Росія мала виготовити два експериментальні зразки ракети зі складу ракетного комплексу "Кедр", одна з яких прилетіла по Дніпру 21 листопада.
  • 28 листопада Путін заявив про нібито початок серійного виробництва системи "Орєшнік". Лідер Кремля сказав, що може застосувати ракету "Орєшнік" по "центрах ухвалення рішень у Києві".