КНДР нарощує виробництво зброї для Росії, заводи працюють на повну потужність – WSJ

Понеділок, 23 грудня 2024, 12:05
КНДР нарощує виробництво зброї для Росії, заводи працюють на повну потужність – WSJ
Фото: Getty Images

Американське видання The Wall Street Journal з посиланням на супутникові знімки написало про нарощення виробництва Північною Кореєю зброї та збільшення поставок до Росії для війни проти України. Близько 200 заводів із виробництва боєприпасів у КНДР наразі працюють на повну потужність.

Джерело: The Wall Street Journal

Дослівно: "Останні супутникові знімки показують, що Північна Корея доставляє більше боєприпасів до Росії та розширює виробництво зброї вдома… Допомога з боку Північної Кореї дозволяє Росії використовувати свою перевагу проти виснажених українських військ і може допомогти їй протистояти тиску новообраної адміністрації Дональда Трампа щодо припинення конфлікту (війни – ред.).

Реклама:

Деталі: Посилаючись на дані офіційних осіб Вашингтона та Сеула, видання пише, що Північна Корея вже відправила до Росії близько 20 000 контейнерів боєприпасів, починаючи від боєприпасів нижчої якості, таких як 122-мм і 152-мм артилерійські снаряди, до нових балістичних ракет класу Hwasong-11.

"Українські офіційні особи кажуть, що забезпечення склало понад п'ять мільйонів артилерійських снарядів і десятки ракет, включаючи понад 100 ракет класу Hwasong-11", - пише The Wall Street Journal.

Також нещодавно Пхеньян надіслав до РФ 170-мм самохідні гаубиці та 240-мм реактивні системи залпового вогню великої дальності.

РЕКЛАМА:

Видання зазначає, що якщо раніше виникали "підозри" у тому, що Пхеньян позбувається старих запасів зброї, то зараз КНДР вже постачає нову зброю до Росії.

Наприклад, говориться у статті, реактивні системи залпового вогню калібру 240 мм нещодавно були оснащені новими системами наведення та управління.                   

Аналогічно, згідно з даними SI Analytics, 600-мм ракетні пускові установки Північної Кореї, або KN-25, були модернізовані на початку цього року за підтримки російських техніків. "Зброя, вперше випробувана в 2019 році, стирає відмінність між реактивною системою залпового вогню та балістичною ракетою малої дальності", - вказує WSJ.

Дослівно: "Посадові особи США та Південної Кореї кажуть, що надходить більше зброї кораблями та потягами, щоб поповнити російські війська, які витрачають величезну кількість зброї. Близько 200 заводів із виробництва боєприпасів у Північній Кореї працюють на повну потужність для виробництва зброї, а Росія передає паливо та обладнання для підтримки виробництва зброї в Пхеньяні, заявили представники Сеула".

Більше деталей: Згідно з супутниковими знімками, також розширюється ракетний комплекс з виробництва північнокорейських балістичних ракет малої дальності. Північнокорейські ракети класу Hwasong-11, які на Заході називають KN-23 і KN-24, виробляються на заводі на східному узбережжі Північної Кореї.

За даними SI Analytics нове будівництво ведеться швидко, включаючи нову будівлю, очевидно, спрямовану на приховування завантажувальних операцій на заводі. Кім Чен Ин кілька разів приїздив туди і віддав замовлення на серійне виробництво тактичних ракет.

 

Завод на східному узбережжі КНДР, який виробляє ракети класу Hwasong-11

Супутникові знімки Airbus/SIA SuperX, The Wall Street Journal

Зазначається, що цього року залізничні перевезення зброї досягли рекордних значень на переході Туманганг-Хасан на російсько-північнокорейському кордоні. Причому кількість вагонів цього року зросла втричі після зустрічі між Кім Чен Ином і правителем Росії Володимиром Путіним у вересні минулого року.

 
Залізничний рух на кордоні між КНДР та Росією

Супутникові знімки Airbus/SIA SuperX, The Wall Street Journal

Неназваний представник Південної Кореї розповів виданню, що співпраця йде в обох напрямках. Зокрема, Росія передає КНДР системи протиповітряної оборони та надсилає техніків для підтримки розвідувальних супутників Північної Кореї.

"Застаріла система протиповітряної оборони Пхеньяна потребує значних удосконалень, щоб відповідати переважаючим військово-повітряним силам Сеула та Вашингтона, кажуть експерти зі зброї. Південнокорейські офіційні особи заявили, що Північна Корея, ймовірно, також шукає допомоги від Росії щодо технології (щодо) міжконтинентальних балістичних ракет", - йдеться у статті.

The Wall Street Journal з посилання на експертів вказує, що відповідно до угод з Росією щодо зброї, Північна Корея могла заробити вже до 5,5 мільярдів доларів.

Передісторія:

  • 7 листопада Зеленський заявив, що серед північнокорейських військових, що воюють на боці РФ на Курщині вже є втрати.
  • У США підтвердили, що північнокорейські війська брали участь у бойових діях у Курській області.
  • Крім того, за даними The New York Times, 50-тисячне угруповання російських та північнокорейських військ готується розпочати масштабний контрнаступ у Курській області.
  • 15 грудня військові оприлюднили фото та відео вбитих російських та північнокорейських військових в Курській області після суботніх штурмів
  • Пізніше NYT із посиланням на слова високопосадовця американського Міністерства оборони повідомила, що українські військові могли вбити або поранити "кілька сотень" військових, яких Північна Корея відправила на допомогу Росії у війні проти України.

Реклама:
Шановні читачі, просимо дотримуватись Правил коментування
Усі новини...
Реклама: