В Естонії заявили, що галас навколо "Орєшніка" Путіна був більшим, ніж результат
Глава оперативного відділу генштабу Сил оборони Естонії Тоомас Вялі заявив, що попри сильний тиск з боку Росії – українська оборона тримається, а використання російської "диво-зброї" "Орєшніка" була демонстративною.
Джерело: ERR, "Європейська правда"
Деталі: Як заявив Вялі, попри сильний тиск з боку Росії оборона України тримається. Коментуючи останній тиждень російсько-української війни, він відзначив, що він характерний нападами на енергетичну інфраструктуру України.
"Вже 1010 днів Україна протистоїть агресивній Росії, і її оборона тримається – не зломлена, попри всі труднощі", – каже він.
За словами глави оперативного відділу генштабу Естонії, наразі Україна зіштовхується із труднощами з боєприпасами вітчизняного виробництва.
Як зазначається, за даними естонської розвідки, впродовж трьох ночей поспіль у першій половині листопада Росія випустила понад 100 безпілотників типу "Шахед" або подібних до них.
❗ Сьогодні вночі росіяни, як заявили у @KpsZSU, вперше вдарили по Україні міжконтинентальною балістичною ракетою середньої дальності.
— Повернись живим (@BackAndAlive) November 21, 2024
На відео зафіксований ранок 21 листопада у Дніпрі. pic.twitter.com/DR5bLyzbHC
Також відзначається те, що після кількамісячної перерви, що тривала з кінця серпня, 17 листопада відбулася масштабна ракетна атака, в якій було задіяно кілька різних типів ракет. Значних пошкоджень зазнала енергетична інфраструктура по всій Україні.
Вялі прокоментував й атаку на Дніпро 21 листопада, коли Росія завдала демонстративного удару ракетою середньої дальності РС-26 ("Орєшніком").
"Очевидно, що це був демонстративний удар по місту Дніпро. Зараз усі розуміють, що це не якась "диво-зброя", що галас був більшим, ніж результат", – вважає він.
Однак, за словами Вялі, така атака викликає занепокоєння, оскільки в той час, як Україна дотримується міжнародного права війни, коли йдеться про удари безпілотників, Росія цього не робить.
Також він зазначив, що збільшилася кількість подвійних ударів, коли перший точковий удар влучає в ціль, а потім по тій самій точці наноситься ще один удар.
"Мета – знищити рятувальників, медичний персонал і всіх, хто прибув на місце події, щоб допомогти", – пояснив полковник.
За його словами, у 2022 році було зафіксовано шість подвійних атак, у 2023 році – десяток, а у 2024 році – 20.
Вялі зауважив, що на наземному рівні український фронт тримається, хоч і російські війська продовжують наступати на різних напрямках.
Він зазначив, що на Покровському та Курахівському напрямку немає жодних ознак розриву фронту. У Харківській області російські війська намагаються форсувати річку Оскіл та посилюють тиск на Куп'янськ.
"Успіх Російської Федерації незначний. Немає жодних ознак того, що могло б суттєво змінити ситуацію там", – додав він.
Нагадаємо:
- 22 листопада у Міністерстві оборони Естонії заявили, що удар російської балістичної ракети середньої дальності – демонстрація політичного сигналу.
- Схожу думку поділяє й розвідка Британії – там вважають, що РФ запустила експериментальну ракету "Орєшнік", аби надіслати стратегічне повідомлення після дозволу Заходу Києву здійснювати далекобійні удари вглиб Росії.
- Президент Володимир Зеленський вважає, що наразі очільник Кремля Володимир Путін "розмахує своїм "Орєшніком", щоб новообраному президенту США Дональду Трампу не вдалося закінчити російсько-українську війну.