WSJ: Союзники розмірковують, чи доцільно швидко навчати пілотів з України після катастрофи F-16
Падіння українського F-16 змусило західних союзників України задуматись, чи варто поспіхом готувати пілотів для цих винищувачів.
Джерело: The Wall Street Journal із посиланням на слова ознайомлених американських співрозмовників, які говорили на умовах анонімності, передає "Європейська правда"
Деталі: Як розповіли журналісти, зараз західні офіційні особи обговорюють розумність рішення України розгорнути нові винищувачі в бойових діях лише через кілька тижнів після того, як вони прибули в країну, і відправити пілотів, які мали обмежені години підготовки на літаку.
Видання зазначило, що західні пілоти, навіть після завершення навчання, часто літають протягом багатьох місяців зі своїми підрозділами на навчаннях, перш ніж спробувати виконати складні місії в зонах бойових дій. Українські льотчики натомість швидко вирушили з навчань на поле бою.
"Катастрофа показує, що відбувається, коли ви намагаєтеся поквапити події", – заявив один зі співрозмовників видання.
Водночас журналісти зауважили, що наразі немає планів коригувати поточну програму підготовки українських пілотів.
Видання нагадало, що слідчі досі не знають точної причини катастрофи. Проте, однією з версій є те, що російська ракета вибухнула поблизу F-16, що наводить на думку, що вибух або пошкодив літак, або змусив пілота маневрувати надто низько над землею, що призвело до катастрофи.
Консультацію у розслідуванні Україні надають американські радники, зазначили журналісти. Слідчі розглядають супутникові зображення, реєстратори польотних даних та іншу інформацію, щоб прийняти остаточне рішення, повідомили посадовці США.
Спочатку про аварію F-16 повідомили кілька західних ЗМІ, які посилались на джерела з українського та американського боку.
Тоді стало відомо про те, що F-16 брали участь у відбитті однієї з найбільш масованих повітряних атак Росії на Україну саме 26 серпня.
Ввечері 29 серпня Генеральний штаб Збройних Сил України підтвердив катастрофу винищувача F-16 під час відбиття однієї з повітряних атак Росії.