Нічого нового: в Берліні прокоментували погрози РФ європейським столицям через ракети США

Христина Бондарєва, Анастасія Проц — Понеділок, 15 липня 2024, 19:34

Речник німецького уряду Штеффен Гебештрайт розповів, що не почув нічого нового у свіжих погрозах Кремля на адресу європейських столиць через плани з розміщення далекобійної зброї США.

Джерело: "Європейська правда" з посилання на "Укрінформ"

Деталі: За його словами, Берлін взяв до уваги чергові погрози Кремля, зокрема, речника глави Кремля Дмитрія Пєскова, але не почув нічого нового.

"Нічого нового Пєсков не сказав, адже позиція відома: російське військово-політичне керівництво давно вже націлилося на європейські столиці", – зауважив Гебештрайт.

При цьому він визнав, що "подібні заяви в принципі завжди треба сприймати серйозно". Речник підкреслив, що обговорювати можливі ініціативи із роззброєння з російською стороною наразі не є можливим, адже "Росія поводиться набагато агресивніше зі своїми сусідами, ніж раніше".

Гебештрайт також підкреслив, що рішення американської адміністрації розмістити у 2026 році конвенційну зброю великої дальності в Німеччині пов’язане саме з тим, що змінилася безпекова ситуація. 

Він також нагадав, що російське керівництво кілька років тому вийшло з Договору про ліквідацію ракет середньої та малої дальності, й Росія не лише розробляє нове озброєння, але й розміщує його близько до кордонів.

"Тому експерти з безпеки сходяться у думці про необхідність неядерної компоненти стримування у центрі Європи, зокрема в Німеччині", – сказав урядовий речник.

Речник Кремля Дмітрій Пєсков 13 липня заявив, що європейські столиці стануть "потенційною" жертвою у тому випадку, якщо європейські країни погодяться на розміщення американських далекобійних ракет.

Під час саміту НАТО у Вашингтоні стало відомо, що США та Німеччина домовились про розміщення, серед іншого, ракет "Томагавк" у Німеччині з метою посилення стримування та захисту своїх партнерів по НАТО.

Канцлер Німеччини Олаф Шольц привітав план щодо розміщення американських ракет дальнього радіуса дії в його країні. Шольц сказав, що це рішення "ідеально вписується в стратегію безпеки німецького уряду".