Через позицію Угорщини на саміті "Бухарестської дев’ятки" не змогли зробити спільну заяву
У Ризі саміт "Бухарестської дев’ятки" (об’єднує дев’ять країн східного крила НАТО) не зміг узгодити спільну заяву та домовитись щодо наступника Єнса Столтенберга в Альянсі. Завадила позиція Угорщини.
Джерело: президент Чехії Петр Павел - журналістам, повідомляє "Європейська правда" з посиланням на ČTK
Деталі: За словами Павела, причиною відсутності результатів саміту В9 стало небажання Угорщини прийняти кандидатуру голови уряду Нідерландів Марка Рютте на посаду генсека НАТО, а також питання підтримки України у зв’язку з агресією Росії.
Однак, за словами чеського президента, на саміті "Бухарестської дев’ятки" в Ризі не сказали "жодного слова" про можливий вихід Угорщини з об’єднання, про що раніше повідомляли ЗМІ з посиланням на джерела.
Водночас президенти Латвії, Польщі та Румунії опублікували свою заяву за підсумками зустрічі в Ризі, де висловили глибоку стурбованість "нещодавніми зловмисними гібридними діями Росії на території країн Альянсу, які становлять загрозу безпеці членів НАТО".
"Ми будемо діяти індивідуально і колективно для протидії цим діям, посилення нашої стійкості і продовжуватимемо тісну координацію для забезпечення готовності Альянсу і членів Альянсу до стримування і захисту від гібридних дій або нападів", – запевнили лідери.
Вони також висловили сподівання, що саміт НАТО у Вашингтоні сприятиме наближенню України до Альянсу та запропонує їй "суттєвий пакет підтримки".
Так звана "Бухарестська дев’ятка" заснована у 2015 році як формат співпраці у безпековій сфері, до її складу входять Польща, Чехія, Словаччина, Угорщина, Румунія, Болгарія, Латвія, Литва та Естонія. У межах цього формату проводяться зустрічі на рівні лідерів, міністрів закордонних справ та оборони.