Франція очікує, що Китай надішле "чіткі сигнали" РФ щодо війни в Україні
Міністр закордонних справ Франції Стефан Сежурне заявив, що Китай може відіграти "ключову роль" у переговорах про мир в Україні і очікіє, щоб з КНР надійшли "дуже чіткі сигнали Росії".
Джерело: "Європейська правда" з посиланням на RFI
Пряма мова Сежурне після зустрічі з китайським колегою Ван Ї в Пекіні: "Ми переконані, що не буде тривалого миру, якщо про нього не домовляться з українцями. Не буде безпеки для європейців, якщо не буде миру відповідно до міжнародного права".
Деталі: За його словами, Китай може відіграти "ключову роль" у забезпеченні дотримання міжнародного права.
Намагаючись поліпшити зв'язки з Китаєм, Франція також тисне на Пекін через його відносини з Москвою, які поглибилися після вторгнення Росії в Україну в лютому 2022 року.
Багато західних країн просять Китай відігравати більш активну роль у вирішенні конфлікту.
У понеділок Сежурне заявив, що Франція хоче, щоб Китай "надіслав дуже чіткі сигнали Росії" щодо війни в Україні.
Це вже другий візит міністра закордонних справ Франції до Китаю менш ніж за пів року після візиту його попередниці Катрін Колонни в листопаді.
Президент Китаю Сі Цзіньпін має відвідати Францію та Італію в травні.
Спроби Франції покращити відносини відбуваються в той час, коли Європейський Союз намагається дистанціюватися від надмірної залежності від Китаю.
Але Сежурне повторив, що "роз'єднання" – термін, який описує мету деяких політиків у Сполучених Штатах розірвати торговельні зв'язки та ізолювати Китай, – не стоїть на порядку денному.
Замість цього він сказав, що необхідне "економічне перебалансування", щоб забезпечити "здорову і стійку торгівлю".
"Неможливо відокремитися від Китаю, і відокремлення від Китаю є найбільшим ризиком", – сказав Ван Ї, зазначивши, що він високо цінує відмову Сежурне від цієї концепції.
Передісторія:
- Нещодавно офіційні особи заявили виданню Politico, що Китай намагається переконати Європу дозволити Росії сісти за стіл майбутніх мирних переговорів, можливо, у Швейцарії – інакше Пекін бойкотуватиме такі зустрічі.
- За їхніми словами, цей меседж був посилений під час європейського турне китайського спеціального посланника Лі Хуея на початку березня, де він обговорював майбутнє України.