Поза межами можливого. Відвідайте щорічну премію УП 100

НАЗК склало понад сотню адмінпротоколів та висновків про корупційні злочини нардепів – "ЧЕСНО"

Понеділок, 18 березня 2024, 13:54
НАЗК склало понад сотню адмінпротоколів та висновків про корупційні злочини нардепів – ЧЕСНО
фото: ЧЕСНО

У НАЗК склали щонайменше 70 адмінпротоколи та 34 обґрунтовані висновки щодо нардепів через ймовірні корупційні правопорушення.

Джерело: Громадськй рух "ЧЕСНО", НАЗК у відповідь на запит

Дослівно: "НАЗК склало щонайменше 70 адмінпротоколи та 34 обґрунтованих висновків щодо нардепів Верховної Ради ІХ скликання через ймовірні корупційні правопорушення.

Реклама:

Найбільше адмінпротоколів – 42 – складено щодо порушення вимог запобігання та врегулювання конфлікту інтересів. Водночас найбільше протоколів та обґрунтованих висновків склали щодо депутатів партії "Слуга народу".

Деталі: Крім того, шестеро нардепів отримали більше одного адмінпротоколу щодо конфлікту інтересів.

Всі вони були обрані до парламенту від "Слуги народу", але після скандалів трьох виключили з фракції — Анна Скороход наразі входить до депутатської групи "За майбутнє", Анатолій Гунько до групи "Відновлення України", а Гео Лерос є позафракційним.

РЕКЛАМА:
 

Лерос у 2021 році вніс на розгляд Ради депутатський запит, у якому порушувалось питання, що становило його приватний інтерес. Справу передали до суду.

За тією ж статтею скерували до суду справу щодо ще одного нардепа від "Слуги народу", харківського мажоритарника Олександра Куницького. У розслідуванні "ЭZPSanek: ЗЕ-бізнес" йшлося, що Куницький використовував депутатський мандат в інтересах приватного бізнесу — харківської групи компаній "Автоентерпрайз", що займаються імпортом електрокарів. Суд не визнав нардепа винним і в результаті закрив справу.

Нардепа від "Слуги народу" Руслана Горбенка оштрафували на 3400 гривень. Справа стосувалась запиту щодо діяльності одного з приватних товариств Горбенка.

Також складено 34 обґрунтованих висновків виявлення ознак корупційних правопорушень про декларування недостовірної інформації.

 

До цього переліку також увійшов нардеп від ОПЗЖ Нестор Шуфрич, який наразі перебуває під арештом у СІЗО. Декларації Шуфрича містили недостовірну інформацію на суму 27 мільйонів гривень. Також Шуфрич має підозру в держзраді та підозру у фінансуванні росгвардії в Криму.

Ще 14 адмінпротоколів складено проти нардепів, які подали завідомо неправдиві відомості у деклараціях.

Так, у 2022 році у нардепа з групи "Відновлення України" Олександра Ковальова виявили ознаки незаконного збагачення, проти нього відкрили кримінальне провадження. Дружина нардепа вивезла під час війни за кордон понад 500 тис. дол.

Щодо нардепів від фракції "Слуга народу" Ірини Аллахвердієвої, Павла Халімона, Маргарити Шол виявили ознаки незаконного збагачення та матеріали також передали до правоохоронних органів.

7 адмінпротоколів отримали нардепи у справах щодо партійних фінансів.

Проти нардепів від забороненої проросійської ОПЗЖ Юрія Бойка та Вадима Рабіновича, а також наразі позафракційного мажоритарника Віктора Балоги та "слуги" Анатолія Остапенка складено адмінпротоколи за ст. 212-21 КУпАП щодо порушення подання фінансового звіту партії.

Також проти ще одного екснардепа ОПЗЖ, який підозрюється у держзраді, Тараса Козака складено протокол за ст. 212-15 КУпАП. Він здійснив внесок на підтримку ОПЗЖ з порушенням вимог закону про політичні партії.

Проти 6 нардепів складено адмінпротоколи щодо неповідомлення або несвоєчасного повідомлення про відкриття валютного рахунку в установі банку-нерезидента або про суттєві зміни у майновому стані.

Щодо нардепа від "Слуги народу" Анатолія Драбовського складено протокол щодо несвоєчасного подання декларації без поважної причини.

Реклама:

УП 100. Поза межами можливого

"Українська правда" представить свій другий в історії рейтинг лідерів — сотню українців, які роблять найбільший внесок в незалежність та майбутнє України.

Київ | 20 листопада
КУПИТИ КВИТКИ
Шановні читачі, просимо дотримуватись Правил коментування
Реклама: