Грузія вимагає від Києва видати соратників Саакашвілі для "нормалізації відносин"

Понеділок, 11 березня 2024, 13:47
Грузія вимагає від Києва видати соратників Саакашвілі для нормалізації відносин
Фото: Getty Images

Грузія вимагає від української влади для "нормалізації відносин" видати урядовців часів ув’язненого Міхеїла Саакашвілі, зокрема Зураба Адеїшвілі, якого офіційний Тбілісі намагався оголосити у міжнародний розшук.

Джерело: "Європейська правда" з посиланням на заяву грузинського уряду

Дослівно: "Перш за все, для нормалізації відносин вкрай важливо та необхідно, щоб українська влада видала Грузії злочинців, які зараз займають високі посади в її адміністрації".

Реклама:

Деталі: У заяві говориться, що грузинська сторона вважає за необхідне висловити свою позицію після включення Зураба Адеїшвілі до складу офіційної делегації України в ЄС та Німеччині.

У заяві вказано, що в українській владі високі посади обіймають особи, які перебувають начебто у розшуку або засуджені за різними звинуваченнями в Грузії.

"У зв'язку з цим, особливе занепокоєння викликає той факт, що Зураб Адеїшвілі обіймає посаду радника генерального прокурора України", – йдеться у повідомленні. У заяві також згаданий Георгій Лорткіпанідзе, якого називають "заступником голови Служби контррозвідки України" – при цьому наводиться некоректна назва органу, оскільки такої служби в Україні не існує.

РЕКЛАМА:

Грузинський уряд висловив сподівання, що українська влада перегляне рішення, які "грубо суперечать духу дружби між Грузією та Україною, а також між грузинським та українським народами".

"Уряд Грузії здивований рішеннями, прийнятими українською владою, які, як видається, штучно вбивають клин між двома історично дружніми країнами і народами", – відзначається в заяві.

Раніше посольство Німеччини у Грузії заявило, що для недопуску у німецький Бундестаг колишнього міністра юстиції Грузії Зураба Адеїшвілі не було ніяких законних підстав.

Спікер парламенту Грузії Шалва Папуашвілі назвав це "розчаруванням" і "несерйозним ставленням до грузинського народу і його проблем", та сказав, що хоче пояснень з цього приводу від німецьких депутатів.

Адеїшвілі оголосили низку звинувачень після зміни влади у Грузії в 2012 році, які він називає політично вмотивованими; у трьох справах йому присудили від 2 до понад 5 років ув’язнення. У 2015 році Адеїшвілі отримав політичний притулок у Румунії, а в 2021 році відмовився від громадянства Грузії. Останніми роками він працює в Україні.

Грузинська влада неодноразово намагалася оголосити Адеїшвілі у міжнародний розшук. 

Лорткіпанідзе звинувачують у причетності до незаконного перетину Міхеїлом Саакашвілі державного кордону. У грузинській прокуратурі стверджують, що саме Лорткіпанідзе розробив план і маршрут незаконного повернення експрезидента на батьківщину.

Нагадаємо: Раніше спікер парламенту Грузії хотів вибачень від Зеленського та Санду через "брехню" про Саакашвілі.

Реклама:
Шановні читачі, просимо дотримуватись Правил коментування
Реклама: