Зеленський – Швеції: Прийде день, коли в Україні відкриється спільне виробництво
Президент Володимир Зеленський назвав пріоритетом для України спільне зі Швецією виробництво зброї й техніки.
Джерело: виступ Зеленського на щорічній національній конференції Швеції "Суспільство та оборона", відео якого оприлюднено в Telegram президента
Дослівно: "Україна вже почала спільну оборонну діяльність із Туреччиною, Румунією, Польщею, Великою Британією. Маємо відповідні домовленості з Чехією, Сполученими Штатами та Німеччиною. І звичайно, наша пропозиція для вас – працювати разом, виробляти разом, зміцнюватись разом.
Україна вже зараз є і завжди буде одним із найбільш вагомих європейських донорів безпеки. Ми прагнемо, щоб і для власної безпеки, і для безпеки партнерів ми могли спиратися на найкращу зброю та техніку, які є у світі.
Тому спільне виробництво зі Швецією для нас пріоритет. І я впевнений, що прийде такий день, коли ми з вами зможемо побачити відкриття в Україні першого спільного виробництва".
Деталі: У виступі Зеленський підкреслив, що "Росія використовує проти України і в гібридних формах проти всієї Європи потенціал, який був накопичений за життя кількох поколінь". Він уточнив, що це стосується і зброї, і промислових і економічних можливостей, і енергетичного потенціалу Росії, який вона витрачає на ведення своєї війни проти України.
Однак президент переконаний, що "навіть Росію можна повернути знову в межі міжнародного права, її агресію можна перемогти".
"Звичайно, Україна не здалася б окупанту і не змирилася з окупацією за жодних обставин, навіть найгірших. Кожна нація, що цінує свободу, має способи боротися і тоді, коли сподіватися на чиюсь допомогу складно або неможливо. Але боротися успішно, відвойовувати своє, повертати безпеку людям, своєму регіону й привчати агресора, що агресія не дає жодної вигоди – це можливо лише за умови, що захист черпає силу в солідарності", – сказав він.
Що передувало: 19 серпня 2023 року представники України та Швеції підписали декларацію про намір стосовно спільного виробництва й обслуговування шведських бойових машин піхоти CV-90.
10 вересня тодішня заступниця міністра оборони Ганна Маляр заявила, що Україна та Швеція ставлять за найближчу мету спільно виготовити для української армії тисячу БМП CV-90.