Гарантії безпеки для України: Польща приєдналася до декларації G7
Прем’єр Польщі Дональд Туск під час візиту до Києва заявив, що Польща приєдналася до декларації країн "Групи семи" про "гарантії безпеки" для України.
Джерело: "Європейська правда" на заяву Туска у соцмережі Х
Пряма мова: "Польща приєдналася до декларації G7 – декларації, метою якої є мобілізувати демократичні країни на підтримку України".
Premier @DonaldTusk w #Kijów: Będziemy współpracować również w innych formatach. Polska dołączyła do deklaracji grupy G7 - ta deklaracja ma mobilizować kraje demokratyczne na rzecz wsparcia Ukrainy.
— Kancelaria Premiera (@PremierRP) January 22, 2024
Деталі: У свою чергу президент Володимир Зеленський назвав переговори з Туском "дуже ефективними". За його словами, йшлося також про фінансову підтримку Польщі для закупівлі зброї для України та спільне виробництво зброї.
"Ми обговорили приєднання Польщі до декларації G7. Вдячний за вашу готовність почати роботу над безпековою угодою між нашими країнами", – наводить Polsat слова президента України Володимира Зеленського після зустрічі.
"У часи, коли ми захищаємо не лише нашу незалежність, але й свободу інших націй, солідарність з Україною не можуть зруйнувати будь-які обставини", – сказав президент України, додавши, що усі суперечності між Києвом і Варшавою можна буде вирішити шляхом міжурядових переговорів.
Що було раніше:
- Туск прибув до Києва вранці 22 січня, це його перша поїздка в Україну після повернення на посаду прем'єра Польщі.
- Він заявив, що у Польщі ніхто не сумнівається у необхідності підтримувати Україну, а також запевнив, що Польща підтримає швидкий вступ України в ЄС.
- Як відомо, більшість двосторонніх угод між Україною і партнерами, які приєдналися до рамкової декларації G7, ще на етапі переговорів.
- В середині січня підписали першу фіналізовану угоду – між Україною та Сполученим Королівством – під час візиту до Києва прем'єра Британії Ріші Сунака.
"Європейська правда" детально розповідає про значення цього документа у статті Безпека без гарантій. Пояснюємо, що увійшло до договору з Британією та чому це – перемога