США домовляються з Японією про ракети для ЗРК Patriot, щоб допомогти Україні – WP
Через нестачу систем протиповітряної оборони (ППО) в Україні та неможливість швидкого ухвалення пакета допомоги в Конгресі США звернулись до Японії, щоб надати Києву ракети для ЗРК Patriot. Японія має затвердити зміни в політиці вже цього тижня.
Джерело: The Washington Post з посиланням на анонімних американських посадовців, передає "Європейська правда"
Деталі: Повідомляється, що відповідні зміни в політиці дозволять Японії експортувати до Сполучених Штатів кілька десятків ракет для ЗРК Patriot, що поповнить запаси Вашингтона.
Це дасть США гнучкість для відправки більшої кількості сучасних засобів ППО в Україну, йдеться в матеріалі видання. Токіо виробляє ракети для Patriot за ліцензією компанії Raytheon.
За словами посадовців, ці зміни в експортних правилах Японії не міститимуть прямої згадки про систему Patriot, але відповідатимуть ключовому запиту адміністрації президента США Джо Байдена.
Очікують, що японський уряд оголосить про зміни у законодавстві вже в п'ятницю. Токіо ще не представив графік, але рішення про кількість ракет очікується "відносно скоро", сказав посадовець.
Як зазначає видання, президент США порушив це питання на зустрічі з прем'єр-міністром Японії Фуміо Кісіда в Кемп-Девіді у серпні, під час історичного тристороннього саміту, де також брала участь Південна Корея, а також на економічному саміті в Сан-Франциско минулого місяця.
У матеріалі також йдеться, що Сеул негласно пообіцяв надати Україні сотні тисяч артилерійських боєприпасів за минулий рік – більше, ніж усі європейські країни разом узяті. За словами посадовців, значна частина цих боєприпасів вже надана.
Передісторія:
- Раніше Німеччина підтвердила, що передала Україні другий комплекс Patriot.
- Ще у жовтні у Міноборони Німеччини повідомляли, що надішлють в Україну додаткову систему Patriot та системи IRIS-T, але термін їхнього відправлення не уточнювали.
- Канцлер Німеччини Олаф Шольц напередодні повідомив, що друга система Patriot, яку Німеччина пообіцяла передати Києву, запрацює в Україні ще у цьому році.