Російські десантники зазнали величезних втрат біля села Кринки на Херсонщині – розвідка Британії
Дивізія російських десантників зазнала надзвичайно великих втрат під час спроби вибити українські сили біля села Кринки на лівому березі Дніпра у Херсонській області, хоча Володимир Путін стверджує протилежне.
Джерело: аналітичний звіт військової розвідки Міністерства оборони Великої Британії за 14 грудня
Дослівно розвідка ВБ: "На початку грудня 2023 року новосформована 104-а гвардійська повітряно-десантна дивізія Повітряно-десантних військ Росії (ВДВ) з високою ймовірністю зазнала надзвичайно великих втрат і не виконала поставлених завдань під час свого бойового дебюту в Херсонській області.
Операція відбулася після приєднання дивізії до Дніпровського угруповання російських військ і спроби вибити український плацдарм біля села Кринки на східному березі Дніпра.
За повідомленнями, 104 гвардійська повітряно-десантна дивізія погано підтримувалася авіацією й артилерією, а багато військовослужбовців, швидше за все, були недосвідченими".
Деталі: За даними британських аналітиків, після цього інциденту російські "мілблогери" (військові блогери – ред.) закликали командувача групи військ "Дніпро" генерал-полковника Михайла Теплінського подати у відставку.
"Це удар по репутації Теплінського як одного з найздібніших російських польових командирів на війні: за своєю штатною посадою він також є командувачем ВДВ", – вважають у британській розвідці.
Від УП: У той час, як Міноборони Британії опублікувало цей огляд, російський диктатор Володимир Путін на прямій лінії заявив, що в Кринках ЗСУ втратили десятки людей з елітних штурмових загонів, а в ЗС РФ "тільки кілька поранених". Він також висловив сподівання, що скоро бійців ЗСУ в Кринках не буде – і це буде останньою хвилею українського контрнаступу.
Цьому передувало: Днями речник Генерального штабу ЗСУ Андрій Ковальов заявив, що російський генерал-полковник Михайло Теплінський, який командує угрупованням "Днєпр", наказав створювати штурмові підрозділи з офіцерів: "Це такі собі ударні батальйони, за зразком білогвардійських частин 20-х років минулого століття".
За його словами, у ці штурмові підрозділи потрапляють офіцери, які не здатні командувати підлеглими, мають погану дисципліну і слабку мотивацію, а сам Теплінський не має авторитету, бо не дбає про життя особового складу.