Суд продовжив митрополиту УПЦ МП Павлу Лебедю дію покладених обов'язків
Печерський районний суд Києва продовжив митрополиту Української православної церкви Павлу Лебедю термін дії покладених обовʼязків по запобіжному заходу до 29 січня.
Джерело: "Суспільне", речниця Київської обласної прокуратури Олена Ковальова в коментарі УП
Дослівно від прокуратури: "Печерським районним судом м. Києва під час підготовчого судового засідання продовжено на 60 діб строк дії обов'язків екснаміснику Києво-Печерської Лаври. Зокрема не відлучатися з місця проживання без дозволу суду, з'являтися за викликом до суду, не спілкуватися з потерпілими і свідками, носити електронний засіб контролю".
Деталі: За даними "Суспільного", Адвокати просили про відвід судді. За їхніми словами, суддя ігнорує клопотання сторони захисту, проводить засідання під час повітряної тривоги. Суд не задовольнив клопотання адвокатів.
Сам Павло у суді заявив, що його охороняють "12 машин" на домашньому арешті.
Пряма мова Павла: "Мене охороняють 12 машин, я сам не знаю хто вони, ще умудряються лазити з ліхтариком по заборах. Я не зробив нічого з того, про що мене сьогодні судять. Це є несправедливо. Хто постраждалий? Яким чином? Що я їм зробив, що вони постраждали від мене?"
Передісторія:
- 1 квітня 2023 року митрополиту Павлу (Петро Лебідь) вручили підозру в "порушенні рівноправності громадян залежно від їх релігійних переконань" та "глорифікації учасників збройної агресії РФ проти України".
- СБУ оприлюднила нарізку з телефонних розмов і проповідей Павла.
- Лебідь у залі суду заявив, що він "проти агресії", але не згадав про Росію.
- 1 квітня Шевченківський райсуд Києва відправив митрополита УПЦ МП Павла під цілодобовий домашній арешт, але 14 липня Солом'янський райсуд столиці змінив запобіжний захід на тримання під вартою з можливістю внести заставу у понад 33 мільйони гривень.
- 7 серпня стало відомо, що за Лебідя внесли заставу і він вийшов із СІЗО.
- За матеріалами СБУ митрополит обвинувачується за двома статтями Кримінального кодексу України:
- ч. 2 ст. 161 (порушення рівноправності громадян залежно від їх релігійних переконань, вчинене службовою особою повторно);
- ч. 3 ст. 436-2 (виправдовування, визнання правомірною, заперечення збройної агресії рф проти України, вчинене службовою особою повторно).