Поза межами можливого. Відвідайте щорічну премію УП 100

Арахамія заявив, що росіяни зваблювали Україну "миром" за нейтралітет

П'ятниця, 24 листопада 2023, 22:51
Арахамія заявив, що росіяни зваблювали Україну миром за нейтралітет
Давид Арахамія, скриншот із відео інтерв'ю Наталії Мосейчук

Лідер фракції "Слуга народу" Давид Арахамія, який очолював делегацію України на "мирних" переговорах із росіянами у Білорусі й Туреччині в 2022 році, розповів, що російська делегація обіцяла Києву мир за відмову від вступу до НАТО, але віри їм не було. 

Джерело: Давид Арахамія в інтерв’ю Наталії Мосейчук

Деталі: Журналістка Мосейчук зазначила, що Володимир Путін показував африканській делегації нібито готовий проєкт мирної угоди з Україною за результатом переговорів у Білорусі, який нібито було парафовано у Стамбулі (Туреччина).

Реклама:

У так званій угоді "Про постійний нейтралітет України й гарантії безпеки", як стверджував Путін, було 18 статей і "все прописано, від бойової техніки до особового складу Збройних сил України", і нібито під документом стояв підпис керівника української делегації. 

Арахамія наголосив: "Чомусь Путін не оприлюднив цей документ. Як Ви думаєте, чому? Якби в нього був документ, він би оприлюднив".  

Пряма мова Арахамії: "Вони дійсно майже до останнього сподівалися, що вони нас дотиснуть до підписання такої угоди, щоб ми взяли нейтралітет. Це була найбільша для них справа. Вони готові були закінчити війну, якщо ми візьмемо – як Фінляндія колись – нейтралітет і дамо зобов'язання, що ми не будемо вступати до НАТО.

РЕКЛАМА:

Фактично ключовий пункт був цей. Все інше – косметичні й політичні "приправки" про денацифікацію, російськомовне населення і бла-бла-бла". 

Деталі: На запитання, чому Україна не погодилася на цей пункт, Арахамія відповів, що довіри до росіян не було, адже на словах вони демонстрували готовність до будь-чого. 

Пряма мова: "По-перше, щоб на цей пункт погодитися, треба змінювати Конституцію. Наш шлях до НАТО записаний у Конституцію. 

По-друге, немає довіри і не було до росіян, що вони це зроблять. Це можна було зробити, тільки якщо є гарантії безпеки. Ми ж не могли щось підписати, відійти, всі би там видихнули, а потім би вони зайшли більш підготовлені – бо вони зайшли, насправді, непідготовлені до такого супротиву. Тому ми могли лише працювати, коли є стовідсоткова впевненість, що це не повториться вдруге. А такої впевненості немає.

Більше того, коли ми повернулися зі Стамбула, приїхав Борис Джонсон до Києва і сказав, що ми взагалі не будемо з ними нічого підписувати – і давайте будемо просто воювати". 

Деталі: Водночас, Арахамія заперечив, що українська делегація нібито готова була підписати такий документ, а Джонсон зупинив Київ. 

За його словами, делегація навіть не мала юридичного права підписувати щось – це могло теоретично статися, якби відбулася зустріч Володимира Зеленського та Володимира Путіна. 

Арахамія додав, що західні партнери знали про перебіг переговорів і бачили драфти документів, але не вирішували за Україну, а лише могли дати поради. 

"Вони нам фактично порадили не йти в ефемерні гарантії безпеки (з росіянами), які неможливо було на той час давати взагалі", – сказав Арахамія, який очолював переговорну делегацію.

На його думку, делегація впоралася з першочерговими завданнями "на 8 балів із 10-ти", бо росіяни все ж "пішли" (відступили з-під Києва – УП), а потім усе перейшло в суто військове русло. 

Арахамія зізнався, що був момент, коли він повірив у можливість оточення столиці.

Нагадаємо: Після повномасштабного вторгнення Росії Україна намагалася вести переговори про мир. Президент Володимир Зеленський не раз закликав російського диктатора Володимира Путіна обговорити усі гострі питання при особистій зустрічі. Той проігнорував. Зрештою Зеленський констатував, що заяви Путіна про прагнення до миру не щирі, і затвердив рішення РНБО про неможливість вести з ним переговори.

Читайте також: Від "капітуляції" Зеленського до капітуляції Путіна. Як ідуть переговори з Росією

До і після контрнаступу. Чи є перспективи в мирних переговорів із Росією

Мир під ракетним обстрілом. Як Росія намагається схилити Україну до переговорів

Реклама:

УП 100. Поза межами можливого

"Українська правда" представить свій другий в історії рейтинг лідерів — сотню українців, які роблять найбільший внесок в незалежність та майбутнє України.

Київ | 20 листопада
КУПИТИ КВИТКИ
Шановні читачі, просимо дотримуватись Правил коментування
Реклама: