Байден планує просити у Конгресу $100 млрд допомоги Україні та Ізраїлю – ЗМІ

Середа, 18 жовтня 2023, 00:22
Байден планує просити у Конгресу $100 млрд допомоги Україні та Ізраїлю – ЗМІ
Джо Байден. Фото: Getty Images

Президент США Джо Байден розглядає додатковий запит на суму близько 100 мільярдів доларів, який включатиме оборонну допомогу для Ізраїлю та Україні, а також фінансування безпеки кордонів і допомогу країнам Індо-Тихоокеанського регіону, в тому числі Тайваню.

Джерело: Bloomberg із посиланням на джерела

Деталі: Видання зазначає, що Байден пообіцяв підтримку Ізраїлю після смертоносної атаки на початку цього місяця, здійсненої угрупованням ХАМАС, яке США і ЄС визнали терористичною організацією. Допомога Ізраїлю користується широкою двопартійною підтримкою в Конгресі США.

Реклама:

Допомога Україні, однак, потребує прихильності республіканців у Палаті представників. Група законодавців, які підтримують надання додаткової допомоги Києву, на початку цього місяця порадила, щоб адміністрація запропонувала спільний пакет допомоги для Ізраїлю та України, сподіваючись подолати опозицію республіканців.

Рішення про включення фінансування прикордонної безпеки до пакету також спрямоване на те, щоб заручитися підтримкою республіканців у Конгресі, які вже давно пов'язують додаткову іноземну допомогу з вирішенням проблеми притоку мігрантів до США.

Bloomberg зазначає, що представник Адміністративно-бюджетного управління США відмовився від коментарів.

РЕКЛАМА:

Джерело, знайоме із зусиллями адміністрації з координації запиту, повідомило, що деталі пакету все ще опрацьовуються, і підкреслило, що сума буде покривати цілий фінансовий рік. Попередній запит Білого дому, який передбачав виділення Україні 24 мільярдів доларів, охоплював лише тримісячний період.

Будь-який запит від Білого дому, однак, повинен буде зачекати, поки законодавці Палати представників не оберуть нового спікера після усунення Кевіна Маккарті з посади. Будь-який захід щодо витрат має бути спочатку схвалений Палатою представників, яка не може завершити жодної законодавчої ініціативи, доки республіканці не об'єднаються навколо нового спікера.

Сам обсяг і вимоги пакету, ймовірно, викличуть опір у Палаті представників, де розбіжності між Республіканською партією щодо скорочення видатків та іноземної допомоги зіграли свою роль у боротьбі за крісло спікера.

Представник Джим Джордан, який є головним кандидатом на посаду наступного спікера, скептично ставиться до нової допомоги Україні, а консерватори в Палаті представників вимагають, щоб пакет допомоги Ізраїлю не був прив'язаний до подальшої допомоги Києву.

Лідер сенатської більшості Чак Шумер у вівторок заявив, що очікує, що адміністрація надішле запит "до кінця цього тижня" і що він включатиме військову, дипломатичну, розвідувальну та гуманітарну допомогу для Ізраїлю.

"Ми хотіли б отримати додатковий пакет допомоги якомога швидше, тому що потреби є великими як в Ізраїлі, так і в Україні", – сказав він.

Що передувало: Раніше повідомлялося, що Байден має намір звернутися до Конгресу з проханням виділити найбільший в історії пакет допомоги Україні розміром до 100 мільярдів доларів.

Реклама:
Шановні читачі, просимо дотримуватись Правил коментування
08:51
У США не виключають перекидання до Росії нових підрозділів військ КНДР
08:34
У Росії заявили, що вже затримали 2 підозрюваних у вбивстві начальника хімвійськ Кіріллова  
08:27
Генштаб: На фронті за минулу добу відбулось майже 200 боїв, на Курщині відбито 49 штурмів 
08:03
У Байдена переконані, що наданої США військової допомоги Україні вистачить на весь наступний рік
07:44
Генштаб оновив дані про втрати РФ: мінус 1 580 солдатів та 21 ББМ за добу
07:24
США про транзит російського газу через Україну: Чому когось може цікавити продовження?
06:56
оновленоРосійська армія з вечора атакувала Україну ударними дронами
06:26
У Ростові вночі було чути вибухи – росЗМІ
05:42
В оновленій резолюції Генасамблея ООН вперше назвала загарбницькою війну РФ проти України
05:00
Формула-1Ферстаппен: У людей, які критикують мій стиль водіння, немає менталітету чемпіона
Усі новини...
Реклама: