Намагалася з’їсти долари при затриманні: медики вимагали гроші за оформлення інвалідності
Посадовці Самбірської міжрайонної медико-соціальної експертної комісії та Турківської міської лікарні у Львівській області вимагали хабар у військовослужбовця за встановлення другої групи інвалідності його батькові, що давало б військовому змогу завершити службу.
Джерело: Державне бюро розслідувань (ДБР), Спеціалізована прокуратура у сфері оборони західного регіону
Деталі: Працівники ДБР у взаємодії з СБУ викрили злочинну групу з-поміж посадовців Самбірської міжрайонної медико-соціальної експертної комісії (МСЕК) та Турківської міської лікарні. Вони вимагали хабар у військовослужбовця за встановлення другої групи інвалідності його батькові, що давало б змогу завершити службу.
Голова Самбірської МСЕК, керівники лікарсько-консультативної комісії Турківської міської лікарні обіцяли оформити відповідні документи за 3,2 тисячі доларів США.
За даними слідства, 42-річна керівниця центру медико-соціальної експертизи, 42-річний керівник лікарсько-консультативної комісії та його 59-річна заступниця організували схему отримання надприбутків за надання послуг зі встановлення групи інвалідності для військовозобов’язаних.
За 3200 доларів США потенційний "хворий" міг отримати необхідну йому групу інвалідності, зазначає прокуратура.
Гроші зловмисники отримували трьома траншами. Під час передачі останньої суми правоохоронці затримали у місті Турка "на гарячому" заступницю голови лікарсько-консультативної комісії.
Під час затримання посадовиця намагалася позбутися грошей – з’їсти стодоларову купюру. Однак правоохоронці цьому завадили, а кошти вилучили.
Затримані також інші учасники злочинної групи.
Під час обшуків за місцем роботи та у помешканнях фігурантів вилучені документи та гроші: майже 30 тисяч доларів США, понад 10,6 тисячі євро, 37 тисяч гривень і 520 злотих. Це понад 1,5 мільйони готівкових коштів у гривневому еквіваленті, зазначає прокуратура.
Розслідування триває, встановлюються інші можливі факти зловживань.
Трьом посадовцям повідомлено про підозру в одержанні неправомірної вигоди за попередньою змовою групою осіб (ч. 3 ст. 368 КК України). Санкція статті передбачає покарання у вигляді позбавлення волі на строк до 10 років з конфіскацією майна.
Готуються клопотання про обрання запобіжних заходів та усунення їх від виконання обов’язків.
Процесуальне керівництво здійснює Львівська спеціалізована прокуратура у сфері оборони західного регіону.