Справи на Коломойського: БЕБ запевняє, що не ставить палиці в колеса НАБУ
Бюро економічної безпеки запевняє, що не перешкоджає детективам НАБУ здійснювати своє досудове розслідування стосовно бізнесмена Ігоря Коломойського і "повністю задовольнило запит" антикорупційників щодо проведення слідчих процесуальних дій за участю підозрюваного.
Джерело: відповідь БЕБ на інформаційний запит "Української правди"
Деталі: У БЕБ пояснюють, що "досудове розслідування відносно однієї особи може здійснюватися декількома правоохоронними органами в рамках визначеної законом підслідності".
Таким чином, у кримінальному провадженні, про яке йдеться у запиті, детективи БЕБ та НАБУ можуть здійснювати досудове розслідування незалежно один від одного, йдеться у відповіді УП.
Щоб не призвести до подальшої втрати доказів та неправомірного впливу на свідків, потерпілих чи підозрюваних та з метою запобігання витоку інформації органи не обмінюються інформацією, відомостями та доказами, здобутими у ході розслідування, вказують також у БЕБ.
При цьому запевняється, що детективи Бюро економічної безпеки повідомили Коломойському про підозру в шахрайстві та легалізації коштів "в інтересах розслідування та за наявністю достатньої кількості доказів".
Дослівно БЕБ: "Звертаємо Вашу увагу на те, що розслідування детективами БЕБ та обрання Коломойському І.В. запобіжного заходу жодним чином не перешкоджають детективам НАБУ здійснювати досудове розслідування.
Зі свого боку БЕБ повністю задовольнило запит НАБУ щодо проведення слідчих (процесуальних) дій за участю підозрюваного.
Також інформуємо, що інформації про наради в Офісі президента з приводу кримінального провадження стосовно І.В. Коломойського до Бюро економічної безпеки України не надходило".
Передісторія:
- 2 вересня Служба безпеки України, Бюро економічної безпеки та Офіс генпрокурора вручили олігарху Ігорю Коломойському підозру за статтями 190 та 209 Кримінального кодексу: шахрайство та легалізація (відмивання) майна, одержаного злочинним шляхом.
- Шевченківський райсуд Києва обрав олігарху запобіжний захід у вигляді тримання під вартою строком 60 днів із можливістю внесення застави в розмірі майже 510 мільйонів гривень.
- 7 вересня НАБУ і САП оголосили Коломойському та ще 5 ймовірним співучасникам про підозру у заволодінні коштами "Приватбанку" на суму понад 9,2 млрд.
- 15 вересня суд збільшив розмір застави Коломойського до 3 млрд 891 млн гривень замість майже 510 млн гривень.
Читайте також: "Коломойському світить до 12 років за шахрайство та відмивання коштів. Як він виводив гроші, за версією слідства?"