Будівництво газового хабу у Туреччині затримується через суперечки з Росією
Спроба Росії створити газовий хаб у Туреччині затримується через розбіжності щодо того, хто має відповідати за нього.
Джерело: Reuters
Деталі: Джерело, знайоме з ситуацією, повідомило, що план створення газового хабу було відкладено, оскільки Москва й Анкара сварилися за контроль над ним.
Інше джерело, близьке до підконтрольного Кремлю газового гіганта "Газпром", також визнало "проблему" з питаннями управління.
"Газпром" і міністерство енергетики Туреччини не відповіли журналістам на запити про коментарі.
Росія розглядає хаб, як спосіб змінити маршрут експорту свого газу, коли європейські країни різко скоротили закупівлі. У Москві сподіваються продати частину газу через Туреччину країнам, які не бажають купувати напряму в Росії.
Наразі Москва постачає газ до Туреччини через трубопроводи "Блакитний потік" і "Турецький потік" через Чорне море. Газ через "Турецький потік" також йде на подальший експорт до Південної та Східної Європи, включаючи Угорщину, Грецію, Боснію і Герцеговину, Румунію та Сербію.
На зустрічі зі своїм турецьким колегою Таїпом Ердоганом 4 вересня Путін заявив, що "Газпром" передав турецькій енергетичній компанії BOTAS дорожню карту для хабу.
Передісторія:
- У жовтні 2022 року Путін запропонував створити у Туреччині "газовий хаб" і там формувати ціни.
- Президент Туреччини одразу доручив міністерству енергетики та природних ресурсів опрацювати кроки щодо створення запропонованого Путіним газового хабу.