На саміті НАТО Литва виділила Зеленському 15-річне, але безпечне авто

Субота, 15 липня 2023, 21:07
На саміті НАТО Литва виділила Зеленському 15-річне, але безпечне авто
автомобіль Зеленського у Вільнюсі, фото ELTA / ŽYGYMANTAS GEDVILA

На саміті НАТО у Вільнюсі президенту Володимиру Зеленському запропонували не новий, але найбільш безпечний автомобіль з тих, які має литовська держохорона. 

Джерело: "Європейська правда" з посиланням на Delfi

 
Фото: ELTA / DAINIUS LABUTIS

Деталі: Чимало гостей саміту пересувалися на нових розкішних автомобілях, а Зеленському надали зовні простий Mercedes Benz від литовської державної служби охорони (VAT), якому вже 15 років.

Перший заступник керівника VAT Паулюс Немира розповів, що це найнадійніший та найбільш безпечний автомобіль з тих, які вони мають у парку. 

"Він у чудовому стані і на ходу. Головне – не рік випуску, а захист", – зазначив він. 

За словами Немири, автомобіль броньований з усіх боків та з куленепробивним склом. Усі деталі захисту не розкривають з міркувань безпеки. 

"Такі авто захищають людей всередині не лише від куль, але й вибухів. Є додаткові системи, що подають кисень і допоможуть не задихнутися від диму, і інші рішення, які у разі небезпеки рятують життя", – розповів він. 

Немира додав, що такі авто зазвичай використовують під час офіційних двосторонніх візитів.

Литва не могла надати авто з належним рівнем захисту усім лідерам, тож служби безпеки багатьох країн привезли власний транспорт. Так, для президента США привезли його броньований автомобіль Cadillac. Свої авто привезли також британська, німецька, французька, турецька делегація. 

Читайте також: Альянс без плану дій: чому саміт НАТО у Вільнюсі став провалом та що варто робити Україні

а також: Зброя в обмін на реформи: все про "гарантії безпеки" України, оголошені на саміті НАТО

Реклама:
Шановні читачі, просимо дотримуватись Правил коментування
15:22
Україна провалила переговори про реструктуризацію ВВП-варантів - FT
15:09
Tesla розширює тестування роботаксі та готується до запуску сервісу у червні 2025 року
15:07
Зеленський передав президенту ПАР список із 400 дітей, яких Росія викрала з ТОТ
14:59
Дуда: Україні доведеться піти на поступки заради миру з Росією
14:48
У Харкові двоє юнаків демонстрували нацистський жест на меморіалі жертвам Голокосту
14:45
Зеленський: Україна готова до переговорів з терористами після повного припинення вогню. Це великий компроміс
14:39
відео"Рейнджери" ССО знищили у ближньому бою взвод північнокорейців на Курщині
14:27
ЄСПЛ засудив внесення ексдиректора НАБУ Ситника до реєстру корупціонерів
14:22
Кабмін спростив імпорт вибухових речовин та компонентів до боєприпасів
14:17
Зеленський: Росія розраховувала на великий скандал, але розмова в Лондоні була конструктивною
Усі новини...
Реклама: