На Миколаївщині у воді також виявили холероподібний вібріон
На територіях Миколаївської області, що зазнали підтоплення після підриву росіянами Каховської ГЕС, також, як і на Одещині, виявили холероподібний вібріон, що може викликати захворювання на гострі кишкові інфекції.
Джерело: Миколаївський обласний центр контролю та профілактики хвороб МОЗ України
Дослівно: "Станом на 18 червня 2023, за результатами проведених досліджень, холерного вібріону у воді не виділено, проте виділено холероподібний вібріон (який є маркером можливої наявності холерного вібріону) в наступних місцях:
- р. Інгулець – м. Снігурівка;
- Бузький лиман – пляж "Чайка", рекреаційна зона "Намив" у м. Миколаєві;
- р. Інгул – м. Миколаїв
- Дніпро-Бузький лиман".
Деталі: Крім того, за мікробіологічними показниками лактозо-позитивна кишкова паличка (при допустимому рівні 5000 од.) становить: р. Інгулець – 240000000, Дніпро-Бузький лиман – 6200 – 13000.
На санітарно-хімічні показники у р. Інгулець не відповідав нормативам розчинений кисень, сухий залишок, хлориди, залізо та біологічне споживання кисню, у Дніпро-Бузькому лимані відмічається перевищення гранично допустимих концентрацій по аміаку.
Нафтопродукти та пестициди у відібраних на дослідження пробах відсутні.
З метою недопущення виникнення гострих кишкових інфекцій, ДУ "Миколаївський ОЦКПХ МОЗ" рекомендує:
- не вживати воду в питних цілях
- не купатися у відкритих водоймах
- не вживати річкову рибу (у т.ч. в’ялену, слобосолону, копчену)
- дотримуватися правил особистої гігієни
- обробляти руки антисептичними засобами.
Що передувало: Раніше в Одесі внаслідок підриву Каховської ГЕС у Чорному морі поблизу морського порту виявили холероподібний вібріон, який може викликати захворювання на гострі кишкові інфекції, але не є збудником холери.