Спецпризначенці РФ зазнали шалених втрат, це змінило динаміку війни – витік з Пентагону
Російські командири з початку повномасштабного вторгнення відправили у бій спецпризначенців у складі піхоти – ті зазнали величезних втрат, і це змінило динаміку війни.
Джерело: The Washington Post із посиланням на оприлюднені секретні документи Пентагону
Деталі: Згідно з оприлюдненими документами, російське командування надмірно покладається на спеціалізовані підрозділи, які брали участь у війні у складі піхотних формувань, які, як і українські, зазнали величезних втрат.
WP повідомляє, що зазвичай спецпризначенцям доручають таємні місії з високим ступенем ризику – включно з наказом захопити президента Володимира Зеленського – для виконання яких вони проходять найсучаснішу підготовку в російській армії.
Однак на початку повномасштабного вторгнення російські командири, які хотіли "спіймати момент", віддали наказ елітним військовим вступити в прямий бій, як йдеться в оцінці американської розвідки.
Виснаження російських спецпідрозділів змінило динаміку війну з самого початку, обмеживши можливість Кремля виконувати таємні операції.
Американська розвідка вважає, що приголомшливі втрати, яких зазнали ці підрозділи, зроблять їх менш ефективними не тільки в Україні, але й в інших частинах світу, де діють російські війська.
Стан підрозділів також погіршується через нестачу досвіду. Спецпризначенці потребують щонайменше чотирьох років спеціалізованої підготовки, як йдеться в американських документах, Таким чином, Москві може знадобитися десятиліття, щоб відновити ці підрозділи.
У документах не сказано, скільки спецназівців було вбито або поранено в Україні, однак в них, посилаючись на перехоплення розвідки, стверджується, що тільки один підрозділ – 346-й – "втратив майже всю бригаду, залишивши в строю лише 125 військовослужбовців з 900 розгорнутого складу".
Повідомляється, що аналітики розвідки відстежили кожен підрозділ спецпризначенців, який повернувся з України на південь Росії, за винятком 25-го полку. Про їхнє повернення, ймовірно, немає даних через величезні втрати особового складу, як припускають у розвідці.