Рада підтримала ратифікацію Стамбульської конвенції
Верховна рада підтримала ратифікацію Конвенції Ради Європи про запобігання насильству стосовно жінок і домашньому насильству та боротьбу із цими явищами, більш відомої як Стамбульська конвенція.
Про це повідомляє "Європейська правда".
За проголосували 259 народних депутатів, проти - 4, утрималися - 25.
Від фракції "Слуги народу" надійшло 193 голоси "за", від "Європейської солідарності" - 9, від "Голосу" - 10, від "Платформи за життя і мир", "Довіри" й "Відновлення України" - всіх депутатів, які проголосували, від "За майбутнє" - 2 голоси. Від "Батьківщини" утрималися всі 13 нардепів, які голосували.
Ратифікація Стамбульської конвенції вважається гарним сигналом напередодні саміту ЄС щодо готовності України впроваджувати необхідні реформи, оскільки для держав-членів ЄС це є своєрідним "маркером цивілізованості".
Це рішення, що відкладалося багато років - зокрема, через позицію Всеукраїнської ради церков - було особливо важливими для Нідерландів та Швеції, двох країн-скептиків, які зрештою погодилися підтримати статус кандидата для України.
Стамбульська конвенція або Конвенція Ради Європи про попередження і боротьбу з насильством щодо жінок і домашнього насильства - міжнародна угода, уперше підписана в 2011 році.
Це перший подібний документ, який юридично зобов'язує створити правову базу для боротьби з насильством щодо жінок. Країни, що приєдналися до конвенції, повинні криміналізувати психологічне насильство, переслідування, фізичне і сексуальне насильство, примусовий шлюб, примусові аборти і стерилізацію.
Документ підписали 46 країн і Євросоюз. Проте ще 10 (до нинішнього голосування і Україна), не ратифікували цю угоду. Стамбульська конвенція була підписана Україною ще у 2011 році, але її ратифікація відкладалася через протести церков та консервативних політиків проти вжитого у ній терміну "гендер".
Читайте також: Гендер з обмеженнями: що змінить провал або успіх ратифікації Стамбульської конвенції