Боєць Масі Найєм подякував медикам за свій порятунок
В Україні 19 червня відзначається День медичного працівника; за свій порятунок лікарям подякував військовий, адвокат Масі Найєм, якого було важко поранено на фронті.
Джерело: Масі Найєм у Facebook
Пряма мова: "Сьогодні день медичного працівника. І цей пост - подяка їм.
Я пам‘ятаю мить поранення і декілька моментів при транспортуванні. Але людей не бачив, бо все обличчя обливалось кров‘ю. Мій брат Мустафа допоміг ідентифікувати всіх, завдяки кому я живий.
Отже, моє життя після поранення подаровано мені побратимом, водіями які допомогли евакуювати і лікарями, які зробили операцію. І звісно, що рідними, які весь час поруч".
Деталі: Вперше з часу поранення Масі Найєм оприлюднив своє фото і трохи деталей рятувальної операції.
"Як сказали лікарі, після такого поранення мало хто залишається при пам‘яті, але мій мозок зберегли і я вільно мислю і навіть аналізую все, що відбулось", - зазначає боєць.
За словами Масі, з місця подій до Слов’янська його доправили, дякуючи товаришу по службі - "Байкеру".
У Слов’янську стабілізували місцеві лікарі та співробітники Першого добровольчого мобільного шпиталю ім. Миколи Пирогова (ПДМШ) — найбільшої української неурядової організації медиків-добровольців, яка надає допомогу пораненим на фронті та реалізовується у співпраці з МОУ, МОЗ, Генеральним штабом ЗСУ та РНБО.
До лікарні в Краматорську транспортувала команда MOAS – міжнародної гуманітарної організації Migrant Offshore Aid Station, яка була заснована 2013 році для порятунку мігрантів на узбережжі Середземного моря. В Україні команда налічує майже 20 екіпажів реанімобілів та координується групою іноземців на чолі з двома афганцями з Кабулу – Саїдом та Заміром, розповідає Найєм.
У Краматорську безпосередньо операційне втручання проводила команда на базі третьої медичної роти:
- начальник медичної служби, майор Степан Андрійців;
- начальник операційного відділення медичної роти, капітан Віталій Маланчук;
- ординатор, капітан Іван Крашевський;
- лікар-анестезіолог Інна Посавнича;
З Краматорська до Дніпра Найєма евакуював той самий екіпаж MOASʼу у складі водія-українця Тараса, парамедика Віктора з Туреччини та анестезіолога з Польщі.
В Дніпрі пораненого бійця прийняла команда головлікаря лікарні ім. Мечнікова Сергія Риженкова. Безпосередньо операцію робив завідувач відділення нейрохірургії Андрій Сірко.
Пряма мова: "Дякую вам. Моє життя і подальші справи можливі саме завдяки вам. Міцного здоров‘я і всім іншим медичним працівникам. Ви для перемоги зробили і робите більше, ніж про це знає суспільство. Бажаю вам вріноваженого щастя від життя. Ще раз дякую вам, що я живий!".
Що передувало: 5 червня Масі Найєма з важким пораненням голови та ока доставили до Дніпра, до обласної лікарні ім. Мечнікова. Він перебував у комі, час від часу приходив до тями.
Наступного дня вранці його брат, заступник міністра інфраструктури Мустафа Найєм повідомив, що Масі Найєма прооперували. Ввечері цього ж дня Масі написав у соцмережі: "Прийшов до тями. Одного ока в мене не буде ніколи. Іншим бачу погано".