Польща і Україна починають збільшувати пропускну спроможність пункту пропуску "Краковець-Корчова"
Україна та Польща впродовж наступних тижнів збільшать пропускну спроможність на пункті пропуску "Краковець-Корчова" щонайменше на 50%.
Про це повідомило Міністерство інфраструктури на своїй Facebook-сторінці, пише "Європейська правда".
Це відбудеться в рамках проєкту "Відкритий кордон" шляхом збільшення кількості смуг для вантажівок та створення додаткових павільйонів для митного та паспортного контролю.
Про це Україна і Польща домовилися в рамках міжурядових консультацій, які відбулися на пункті пропуску "Краковець-Корчова".
"Розраховуємо, що збільшення пропускної спроможності пропуску "Краковець-Корчова" розвантажить інші пункти пропуску польсько-українського кордону.
Цей пілотний проєкт є безпрецедентним успіхом нашої співпраці, здатним прокласти шлях наступним проєктам", - зазначив міністр інфраструктури Олександр Кубраков.
Роботи з обох сторін кордону розпочинаються уже в п’ятницю, а нові павільйони на пунктах пропуску будуть створені впродовж найближчих тижнів, додав міністр.
У рамках домовленостей Польща створить інфраструктуру, яка дозволить збільшити до одинадцяти кількість смуг руху для вантажівок.
Польша надасть українським прикордонникам контейнерний модуль для створення і запуску нового пункту пропуску.
Крім того, обидві сторони забезпечать необхідну кількість прикордонників та митників.
В рамках проєкту "Відкритий кордон" планується повністю побудувати нові та модернізувати існуючі пункти пропуску на західних кордонах.
У червні уряд України створив робочу групу з питань розвитку та розбудови пунктів пропуску "Відкритий кордон", яку очолив Кубраков. Створення групи дозволить оперативно вирішувати усі проблеми на українсько-польському кордоні, а також розробити спільний покроковий план покращення роботи пунктів пропуску.
Як повідомлялося, Польща та Україна домовилися про наступні кроки для спрощення перетину кордону між країнами, у тому числі - щодо контролю у спільних пунктах пропуску.
Читайте також: Наближення до Шенгену: що дасть Україні спільний з Польщею контроль за кордоном.