Свавільних затримань представників релігійних меншин у Криму стало у 5 разів більше – ООН
Кількість свавільних затримань представників релігійних меншин у Криму зросла майже у п’ять разів за останній рік, порівняно з попереднім роком.
Джерело: доповідь Генерального секретаря ООН Антоніу Гутерреша щодо окупованого Росією Криму
Дослівно: "Звітний період відзначився значним зростанням кількості свавільних арештів і затримань представників релігійних меншин у Криму. УВКПЛ зафіксувало в Криму за цей період свавільні арешти 33 осіб (30 чоловіків і 3 жінок), що є майже п'ятикратним зростанням у порівнянні з 7 арештованими за період 2019-2020 років".
Деталі: Із загальної кількості жертв 31 належала до релігійних меншин Криму (21 мусульманин і 10 свідків Єгови).
Також повідомляється, що принаймні в 22 з цих випадків в момент арешту ні поліція, ні співробітники Федеральної служби безпеки не повідомили заарештованим про причини їхнього арешту чи висунуті проти них звинувачення.
Крім того, жертви скаржилися на необґрунтоване і невідповідне застосування сили під час арештів, підкидання речових доказів правоохоронними органами та вилучення їхніх українських паспортів.
Повідомляється, що в Криму за останній рік мали місце безліч інших порушень прав людини. Зокрема:
- тортури або жорстоке поводження з людьми, які перебували під їх вартою,
- нелюдські умови утримання затриманих,
- ненадання необхідної медичної допомоги,
- відмова в залученні або допуску адвоката,
- переведення затриманих з Криму для засудження та відбування покарання у вигляді позбавлення волі у віддалених регіонах Російської Федерації,
- заборона на публічні збори і акції, затримання за участь у мирних акціях протесту,
- заборона діяльності Меджлісу,
- переслідування за свободу думки або віросповідання,
- тиск на Православну церкву України,
- обмеження освіти українською і кримськотатарською мовами,
- примусовий призов на військову службу тощо.
Генсекретар ООН закликав Російську Федерацію виконати свої зобов'язання в Криму з міжнародного права прав людини і міжнародного гуманітарного права і не порушувати права людини.
Він також закликав уряд України дотримуватися своїх зобов'язань і продовжувати полегшувати доступ до державних послуг для всіх громадян, незалежно від їхньої реєстрації в якості внутрішньо переміщених осіб.
Держави-члени генсекретар ООН закликав надавати підтримку правозахисникам, які займаються захистом прав людини в Криму, і продовжувати підтримувати роботу ООН щодо забезпечення дотримання міжнародного права прав людини і міжнародного гуманітарного права в Криму.