Поза межами можливого. Відвідайте щорічну премію УП 100

В ЄС оцінили кмітливу реакцію Києва на угоду щодо "Північного потоку-2" – Politico

Вівторок, 27 липня 2021, 17:29
В ЄС оцінили кмітливу реакцію Києва на угоду щодо Північного потоку-2 – Politico

Європейські дипломати та чиновники позитивно оцінили рішення Києва вимагати консультацій з Єврокомісією та урядом Німеччини щодо угоди Берліна із США, яка стосується газопроводу "Північний потік-2".

Як повідомляє "Європейська правда", про це пише Politico.

Видання відзначає, що публічно представники ЄС мало реагували на маневр України. Комісія повторила, що ЄС не розглядає "Північний потік-2" як такий, що відповідає колективним інтересам блоку і заявила, що залишається відкритою для обговорення цього питання з усіма партнерами, включаючи Україну.

"Однак приватно багато чиновників та дипломатів усміхалися та були в захваті від кмітливості Києва", - йдеться у статті.

21 липня глава МЗС України Дмитро Кулеба заявив, що Україна ініціює консультації щодо "Північного потоку-2" відповідно до статті 274 Угоди про асоціацію.

"Вони вчинили абсолютно правильно. Деякі мої колеги в інституціях вважають, що Угода про асоціацію накладає зобов'язання лише на українців, а не на обидві сторони", - цитує видання одного з чиновників ЄС.

Високопоставлений дипломат ЄС заявив, що реакція Києва була виправданою - але, можливо, також потенційно непродуманою. "Нещодавня українська ініціатива є хитрою, звичайно. Однак мені цікаво, чому вони цього не робили раніше", - сказав він.

Видання відзначає, що розуміння, що Київ має повне право захищати свої інтереси навіть попри загрозу розлютити партнерів, стало проривом для України.

"Головне, що українці почали демонструвати власну ідентичність, а не просто вдячно отримувати донорську допомогу та технічну підтримку. Вони не є невдячними, але я думаю, що вони почали більше діяти як країна", - сказав радник, який багато працював з українськими урядовцями.

Нагадаємо, 21 липня США та Німеччина оголосили, що офіційно домовились про завершення будівництва російського газопроводу "Північний потік-2", опублікувавши спільну декларацію з обіцянками Україні.

Читайте детальніше - За лаштунками газової поразки: як з'явилася та що змінить для України угода про Nord Stream 2

"Українська правда" у Threads

Реклама:

УП 100. Поза межами можливого

"Українська правда" представить свій другий в історії рейтинг лідерів — сотню українців, які роблять найбільший внесок в незалежність та майбутнє України.

Київ | 20 листопада
КУПИТИ КВИТКИ
Шановні читачі, просимо дотримуватись Правил коментування
11:10
Павлюк розповів, до якої тактики вдається армія РФ, щоб повернути контроль над Курщиною
11:05
фото, доповненоРосіяни вдарили по гуртожитку у Глухові: 10 загиблих, серед них дитина, ще 3 людей може бути під завалами
11:04
Експорт алмазів з Росії до Індії обвалився майже до нуля через санкції
10:58
Вчені вперше дослідили камені зі зворотного боку Місяця: ймовірно, там були вулкани
10:56
Очі “Хартії”. Як система ISTAR рятує життя українським військовим і знищує росіян
10:42
фотоПутін оновив ядерну доктрину РФ після дозволу Україні на дальні удари
10:40
Банки оновили курс валют на вівторок: скільки коштують долар та євро
10:31
футболЗбірна Сан-Марино вперше в історії забила три голи в одному матчі
10:30
США хочуть зобов’язати Google продати браузер Chrome
10:12
відео1000 днів повномасштабної війни: Кожна темна ніч, навіть якщо їх тисяча, закінчується світанком
Усі новини...
Реклама: