Німецькі екологи просять зупинити будівництво "Північного потоку-2" задля кліматичної перевірки
Німецька природоохоронна організація Deutsche Umwelthilfe (DUH) звернулася в Федеральне відомство з морського судноплавства і гідрографії (BSH) в Гамбурзі з проханням з міркувань захисту клімату відкликати дозвіл на будівництво і експлуатацію газопроводу "Північний потік - 2".
Про це повідомили в середу, 2 червня, в пресслужбі DUH, пише "Європейська правда" з посиланням на DW.
"Хоча трубопровід є найбільшим проєктом, пов'язаним з вуглеводневою сировиною в Європі, його вплив на кліматичні цілі не було перевірено в ході процедури затвердження проєкту", - йдеться в обґрунтуванні.
Природоохоронна організація закликає провести відповідну перевірку і "припинити подальше будівництво трубопроводу на цей період", підкреслили в DUH.
Крім того, екологи звертають увагу на те, що ряд нових фактів про вплив на клімат і про масштаби викидів метану в газовій промисловості став відомий тільки після видачі дозволу на будівництво "Північного потоку - 2" в 2018 році, уточнює агентство dpa.
На початку травня Німецький союз охорони природи та біорізноманіття (NABU) і DUH подали до адміністративного суду Гамбурга позови проти будівництва спірного газопроводу "Північний потік - 2" у виключній економічній зоні Німеччини.
На початку квітня Федеральне відомство з морського судноплавства і гідрографії (BSH) відхилило заперечення екологів з приводу дозволу на будівництво останньої ділянки газопроводу.
Станом на 31 березня укладено 2339 км (з 2460 км), або 95% газопроводу "Північний потік - 2". Залишилося укласти близько 121 км (5%) від загальної протяжності газопроводу.
Читайте також: Лана Зеркаль: Є шанс забрати у Байдена право гратися з санкціями по "Північному потоку-2"