У Молдові прокоментували інформацію про те, що Чауса могли вивезти диптранспортом

Вівторок, 6 квітня 2021, 13:00

Глава Міністерства внутрішніх справ Молдови Павел Войку заявив, що прикордонники не мають права перевіряти транспорт, що належить дипломатичним представництвам.

Про це він сказав, коментуючи інформацію, що з'явилася в ЗМІ, про те, що українського суддю Миколу Чауса вивезли з країни на автомобілі з дипномерами, повідомляє "Європейська правда" з посиланням на Newsmaker.

В одному з телеграм-каналів у понеділок з'явилася інформація про те, що Чауса вивезли в Україну в багажнику автомобіля Toyota RAV 4, що належить посольству України в Кишиневі. Цей автомобіль нібито виїхав через "зелений коридор", уникнувши перевірки на кордоні.

Войку зазначив, що у диптранспорта особливий статус, і відповідно до міжнародних угод прикордонники та митники не мають права його перевіряти.

Як раніше повідомляв глава МВС, відомству вже вдалося встановити особи частини організаторів викрадення Чауса і затримати одного підозрюваного.

Також поліцейські виявили три автомобілі, на яких скоїли викрадення Чауса, встановили маршрут, яким їхали злочинці, і коло підозрюваних. Це іноземні громадяни, які виїхали з Молдови в Україну. Вони приїхали в Молдову починаючи з 23 березня, в тому числі і в день викрадення 3 квітня.

Як зазначив Войку, інформацію про цих людей ретельно перевіряють. На сьогодні держустанови, за словами міністра, отримали кілька відповідних доказів по справі, в тому числі відеозаписи, документи та відбитки пальців.

Водночас Войку підкреслив, що він багато в чому покладається на плідну співпрацю з правоохоронними органами України.

Нагадаємо, кілька днів тому група невідомих озброєних чоловіків викрала суддю в центрі Кишинева. Про це розповів адвокат Чауса Юліан Балан. Інформацію підтвердили в столичній поліції.

Президентка Молдови Мая Санду назвала неприпустимим той факт, що в країні викрали українського суддю Миколу Чауcа.

Як відомо, 9 серпня 2016 року детективи НАБУ під процесуальним керівництвом прокурорів САП викрили суддю Чауса в отриманні хабаря в розмірі $150 тис. Кошти суддя сховав у скляних банках, які закопав у дворі власного дому. Однак Чаус скористався суддівською недоторканністю та уникнув арешту, а потім втік з України до Молдови і здався молдовським правоохоронцям, попросивши притулку. Молдовські журналісти-розслідувачі стверджують, що втеча відбулася за сприяння тодішнього керівництва України.

У березні молдовські медіа повідомляли, що Молдова остаточно відмовила йому у притулку, однак ця інформація виявилася хибною – зараз триває ще одна стадія оскарження, яка, як очікується, буде останньою.