Комітет підтримав законопроєкт Зеленського про покарання за брехню в декларації
Комітет Верховної Ради з питань правової діяльності підтримав президентський законопроєкт № 4651 щодо вдосконалення відповідальності за декларування недостовірної інформації та неподання декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.
Джерело: засідання профільного комітету 3 березня
Деталі: Комітет підтримав законопроєкт Володимира Зеленського і рекомендував Верховній Раді прийняти його за основу.
Таке рішення підтримали 15 нардепів, 2 – утрималися.
Зеленський пропонує змінити статтю 366-2 ККУ (декларування недостовірної інформації).
Зокрема, одним із покарань за умисне внесення недостовірних відомостей до декларації може стати "обмеження волі на строк до 2 років, з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю - на строк до 3 років" або ж штраф.
За умисне неподання декларації також пропонують карати штрафом або "позбавленням волі на строк до 2 років, з позбавленням права обіймати певні посади на строк до 3 років".
Законопроєкт Зеленського визначено як невідкладний.
Чому це важливо: У законопроєкті Зеленського пропонується збільшити штрафи для тих, хто не подав декларацію, або ж збрехав у ній. Крім того, президент пропонує карати позбавленням волі і тих, хто забув подати декларацію. Наразі за неподання декларації карають штрафом або ж громадськими роботами.
Передісторія:
- 27 жовтня Конституційний суд визнав неконституційними окремі положення антикорупційного законодавства. Це рішення КС означає скасування електронного декларування, скасування повноважень Національного агентства з питань запобігання корупції на повну перевірку та моніторинг способу життя, декриміналізацію недостовірного декларування.
- 4 грудня Верховна Рада відновила кримінальну відповідальність за недостовірне декларування – за брехню про статки передбачили штраф і обмеження волі.
- 23 грудня Зеленський підписав закон щодо відновлення кримінальної відповідальності за недостовірне декларування.