Палії відкрили "сезон": на Київщині за вікенд вигоріло 330 гектарів

Понеділок, 29 березня 2021, 14:37

Рятувальники констатують сезонне збільшення кількості пожеж, пов'язаних зі спалюванням населенням сухої трави та сміття, та вкотре закликають до здорового глузду.

Джерело: Державна служба з надзвичайних ситуацій

Дослівно: "Протягом вихідних майже не залишилось "живого місця" на Київщині, де б не виникало загоряння сухої рослинності або сміття. Із 169 пожеж випадків загорання трави — 148, і ще 15 - сміття! Ліквідації яких було проведено: у Києво-Святошинському, Білоцерківському, Вишгородському, Баришівському, Володарському, Яготинському, Іванківському, Бородянському, Тетіївському, Ставищенському районах та м. Узин на загальній площі 330 га!".

Деталі: Кількість таких пожеж щороку значно зростає у весняний період Одна з причин - людський фактор. Громадяни наводять лад на садових і дачних ділянках, де спалюють сміття, суху траву, деколи створюючи пожежонебезпечні ситуації.

Роками пали сухої рослинності стають причиною лісових пожеж.

Крім того, в зв'язку з підвищенням середньодобових температур велика кількість відпочиваючих поспішають на природу, на свіже повітря. В цей час особливо уразливими для вогню стають приміські ліси і доступні для населення лісові масиви.

Рятувальники наголошують: при прибиранні територій або відпочинку на природі не паліть траву і не залишайте вогонь без нагляду, ретельно гасіть цигарки і горілі сірники перед тим, як викинути їх, не проходьте повз палаючу траву, при неможливості загасити пожежу своїми силами, обов`язково телефонуйте - 101.

Передісторія: 

Читайте також: Штрафи за паління трави: як зробити довкілля чистішим і не посваритися з сусідами. Досвід активістів із Харківщини

Як пожежі та випалювання сухостою впливають на здоров’я українців

Як боротися з паліями листя та запобігти масштабним пожежам: 5 лайфхаків від Конотопської громади