Представник Держдепу про дзвінок Байдена і успіх Зеленського: Потрібні реформи

Четвер, 25 березня 2021, 10:05

Заступник помічника держсекретаря США Джордж Кент, який відповідає у Держдепі за політику щодо Європи та Євразії, наголошує, що США готові підтримувати Україну, але від її влади потрібні правильні дії та реформи. 

Джерело: Джордж Кент в інтерв'ю "Голосу Америки

Пряма мова: "Ця адміністрація надає пріоритет боротьбі з корупцією та допомагає демократіям процвітати. Ми вважаємо, що демократії найкраще підходять для вирішення викликів 21 століття, і це є спільним для українців та американців.

Тож я думаю, що потреби зрозумілі. Очікування українців та американців зрозумілі. Зусилля щодо реформ потрібно продовжувати та посилювати. Абсолютно важливим є судовий сектор. Те, як українська влада вийде з конституційної кризи, створеної Конституційним судом, який підриває і відвертає зміни, є справжнім викликом для українців.

США є тут, щоб підтримати як партнер. Але якщо бути чітким, то будь-який закон, який ставить під загрозу незалежність організацій, чи то НАБУ чи Національний банк, не допомагає Україні. І міжнародним партнерам - чи то МВФ, чи США, буде складно продовжувати підтримку, якщо ці зусилля не ведуть до необхідних Україні реформ та змін".

Деталі:  Кент не пов'язує відсутність прямих контактів президентів Джозефа Байдена та Володимира Зеленського з попередньою розмовою чинного президента України з президентом Дональдом Трампом щодо справ проти Байдена та його сина.

"Адміністрація Байдена прийме правильне рішення в інтересах США, тож я б не пов’язував ці дві речі", – сказав дипломат.

Він підтвердив, що довіра важлива. За словами Кента, "Байден, будучи віце-президентом, досягнув чудових результатів, намагаючись збудувати цю довіру з українськими колегами".

"Очевидно, довіра є двосторонньою, і я очікую, що найближчим часом між нашими лідерами відбудеться розмова", – сказав представник Держдепу США.

"Але також важливо розуміти: дзвінок, враховуючи його символічність, має бути підкріплено діями, про які я згадав. Це питання, які стоять на порядку денному США та України", – наголосив Кент.

"Ми хочемо, щоб Україна досягла успіху. Це означає, що ми хочемо, щоб уряд і президент Зеленський досягли успіху. Але для цього успіху повинні бути правильні дії та правильні реформи", – додав він.

Передісторія:

  • У вересні 2019 року виник скандал через інформацію, що тодішній президент США Дональд Трамп схиляв президента України Володимира Зеленського відкрити справу щодо сина свого конкурента на виборах-2020 Джо Байдена. Це призвело до першого імпічменту Трампа, який не завадив йому завершити каденцію.
  • 20 січня 2021 року Джо Байден вступив на посаду президента США. 
  • 21 січня посол України в США Володимир Єльченко розповів, що посольство працює над телефонним контактом президентів, і "це буде досить швидко".
  • 1 лютого міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба мав першу розмову з новопризначеним державним секретарем США Ентоні Блінкеном.
  • У лютому Кулеба заявляв, що Байден "зосереджений на внутрішньополітичному порядку денному", але робота над організацією розмови президентів України й США триває.
  • У березні Кулеба відповів на редакційну колонку Washington Post про те, що адміністрація Байдена відкладає його телефонну розмову з Зеленським, словами про те, що "було б глибоко помилково зводити всі українсько-американські відносини до однієї розмови лідерів наших держав" і нагадуванням про свою розмову з Блінкеном.