Світ вважає США, Китай і Росію лідерами з дестабілізації – опитування

П'ятниця, 12 березня 2021, 17:13
Світ вважає США, Китай і Росію лідерами з дестабілізації – опитування

За результатами опитування Міжнародної асоціації Геллап, більшість людей у всьому світі вважають США, Китай і Росію дестабілізаційними.

Джерело: Фонд "Демократичні ініціативи" ім. Ілька Кучеріва

Деталі: Міжнародна асоціація Геллап наприкінці 2020 року провела нове глобальне дослідження сприйняття наддержав та їхньої політики.

Опитування охоплює 45 країн і територій світу і понад 42 тисяч дорослих громадян, що становить близько 2/3 населення світу.

На думку більшості респондентів у всьому світі, США і надалі лишатимуться наддержавою, але водночас Сполучені Штати сприймаються як найбільш дестабілізаційна сила.

Так вважає понад половина респондентів у всьому світі. Третина поділяє протилежну думку. Решта не визначилася.

В Україні оцінка ролі США краща, ніж середня по світу: 39% українців вважають її стабілізуючою, 36% – ні.

Жителі Близького Сходу та Росії розглядають США як переважно дестабілізаційну силу.

Але таку думку поділяє і значна кількість європейців (особливо – у західноєвропейських державах-членах ЄС), а також жителів Західної Азії та Латинської Америки. Політику Сполучених Штатів як таку, що сприяє стабілізації,  вважають переважно в Індії та (дещо меншою мірою) у Східній Азії.

Ставлення до політики США залишилося незмінним протягом останніх кількох років – у 2018 та 2019 роках частки тих, хто вбачав у Сполучених Штатах як стабілізуючі (28% у 2018 та 31% у 2019 роках), так і дестабілізаційні чинники (56% у 2018 та 54% у 2019 роках), практично не зазнали змін порівняно з результатами поточного опитування.

 

Більшість людей у всьому світі вважають, що політика Росії також радше дестабілізаційна. Структура позитивних і негативних відповідей подібна до тих, що зафіксовані у ставленні до США.

Близько половини відповідей описують Росію як державу, яка несе дестабілізаційні ризики. В Україні негативний показник один із найвищих – 71%. Третина в світі поділяє протилежну думку (в Україні лише 12%).

Кожен п'ятий респондент не визначився з відповіддю.

Однією з найбільших країн, громадяни якої переважно впевнені в стабілізуючій ролі Росії як наддержави, є Індія.

Громадяни Росії також сприймають свою країну як радше стабілізуючу, однак з меншою впевненістю.

Ставлення до політики Росії також залишається незмінним протягом останніх декількох років.

 

Загалом світові уявлення про Китай ідентичні з уявленнями про США та Росію – близько половини опитаних оцінюють країну як дестабілізаційний міжнародний фактор (але в Україні таких лише 29%), третина бачить Китай радше стабілізуючою силою.

П'ята частина опитаних – не може вирішити (в Україні таких аж 35%).

Політика Китаю розглядається радше стабілізуючою в регіонах Західної Азії та Африки. Найбільш впевнені в протилежному жителі ЄС, Близького Сходу, а також Індії та Східної Азії.

 

Попри те, що за оцінками респондентів Європейський Союз через 10 років уже не буде наддержавою, ЄС є єдиною наддержавою, яку нині оцінюють у світі як радше стабілізуючу силу – найбільша частка відповідей у всьому світі, що підтримує цю тезу.

Дві п'ятих вважають ЄС стабілізуючою силою, третина вважає, що ЄС дестабілізує світ, а чверть опитаних вагається з відповіддю. В Україні позитивна оцінка ролі ЄС вища – 50% (і лише 25% висловлюють протилежну думку).

У глобальному масштабі переважно європейці розглядають ЄС як стабілізуючу силу, але також так вважають люди у Латинській Америці та Східній Азії.

Втім, на думку значної частки опитаних на Близькому Сході та в Росії, вплив ЄС  – радше дестабілізаційний.

Загалом у глобальному масштабі частка тих, хто сприймає Європейський Союз як стабілізуючий фактор, протягом року зменшилася на 8%.

 

"Українська правда" у Threads

Реклама:
Шановні читачі, просимо дотримуватись Правил коментування
Реклама: