Посли G7 розповіли про сім напрямків реформ для України, які вважають пріоритетними
Посли країн "Великої сімки" розповіли, які шість напрямків реформ вважають пріоритетними для України та будуть підтримувати.
Як повідомляє "Європейська правда", про це посли G7 заявили у своєму Twitter.
Першим пріоритетом вказані верховенство права та реформа судової системи - "починаючи з невідкладного реформування Вищої ради правосуддя та Конституційного Суду України".
У цьому блоці згадані також перезавантаження Вищої кваліфікаційної комісії суддів та посилення Громадської ради доброчесності; стуктурні реформи інших органів управління системою судочинства та судів; продовження реформи Офісу генерального прокурора та перетворення ДБР на ефективний і незалежний орган; реформи, що допоможуть краще боротися з кіберзлочинністю.
Другим пріоритетом посли називають боротьбу з корупцією а саме - посилення кримінальної відповідальності за умисно неправдиве декларування; підтримка НАЗК та підвищення ефективності, незалежності й доброчесності НАБУ, САП, АРМА, з прозорим відбором керівників; зміцнення незалежності та операційної ефективності Вищого антикорупційного суду України, а також - зміцнення механізмів запобігання корупції у держзакупівлях.
Третій пріоритет - економічне зростання. Тут згадують, серед іншого, про необхідність виконувати зобов’язання у рамках СОТ, міжнародних торгових угод і макрофінансових програм, зокрема міжнародних фінансових інституцій та ЄС; залишати Нацбанк сильним та незалежним, посилювати впровадження антимонопольного законодавства та впроваджувати ефективну й справедливу земельну реформу; реформу Державної податкової служби та митниці; прозору приватизація держпідприємств і банків та покращення корпоративного управління тими, що залишаються під контролем держави.
Четвертий пріоритет - "зелений курс" та енергетичні реформи, зокрема - розвиток чистої енергетики, відмова від горючих корисних копалин та підвищення енергоефективності, демонополізація енергетичного сектору.
П’ятий блок реформ - ефективне управління: продовження реформи децентралізації, доопрацювання Виборчого кодексу з урахуванням уроків місцевих виборів 2020 року, всеосяжна реформа держслужби на всіх рівнях, з поверненням прозорих конкурсних відборів, розвиток свободи медіа, суспільного мовника та медіаграмотності, підвищення прозорості органів влади та захисту даних.