Японія показала капсулу з астероїдним камінням, яка подолала шість мільярдів кілометрів
Японське агентство аерокосмічних досліджень (JAXA) показало капсулу, яка 5 грудня о 19:30 за Києвом, подолавши 6 мільярдів кілометрів, доставила на Землю два зразки породи астероїда Рюгу.
Джерело: JAXA в Twitter
Деталі: Автоматичний зонд Hayabusa-2 (Сокіл-2), який був запущений у космос 3 грудня 2014 року, 5 грудня доставив на Землю капсулу з двома зразками породи астероїда Рюгу (Палац драконів). Капсулу, яка, як і планувалось, приземлилась в Австралії вже доставили в місцеву лабораторію Quick Look Facility.
У QLF саму капсулу розберуть і витягнуть герметичний контейнер, що містить проби грунту. Його підготують для відправки в Японію, де контейнер зі зразками передадуть до Інституту космічних наук і астронавтики (ISAS). Наступні шість місяців там буде проводитися робота з первинного огляду і опису отриманих зразків.
По завершенню цих робіт зразки розподілять наступним чином: 30% піде на дослідження японським науковим організаціям, ще 30% - міжнародним партнерам, в тому числі NASA. Решта 40% залишать зберігатися на майбутнє, коли нові технології аналізу дозволять отримати більше інформації з зразків.
Сам зонд Hayabusa-2 після відділення капсули продовжив політ і наразі прямує до невеликого навколоземного астероїда 1928KY26 щоб почати його вивчення.
Довідка: Перший забір зразків, які, на думку вчених, можуть пролити світло, зокрема, на процес формування Сонячної системи, зонд виконав 22 лютого 2019 року, другий 11 липня того ж року. Відстань між точками збору космічних зразків – 20 метрів.
Діаметр астероїда Рюгу – близько 920 метрів, а його вік 4,6 мільярда років. Діаметр Рюгу майже вдвічі більше, ніж у астероїда Ітокава, частинки породи з якого доставив на Землю Hayabusa-1.
Місія Hayabusa-2 – доставка на Землю гранту з астероїда класу C (темні вуглецеві об'єкти, найбільш поширений клас астероїдів), який перебуває між Землею і Марсом. Вартість місії – близько 270 мільйонів доларів.
Що передувало: Капсула з зразками астероїда Рюгу 5 грудня о 19:30 за Києвом увійшла в атмосферу Землі. Відео
Нагадаємо: 1 грудня китайський космічний модуль здійснив успішну посадку для першого майже за півстоліття забору зразків ґрунту на Місяці. Він має повернутись на Землю вже 17 грудня.