В ЄС представили план співпраці з США за президентства Байдена
Єврокомісія та головний дипломат ЄС Жозеп Боррель запропонували новий "трансатлантичний порядок денний", у якому окреслюють пріоритетні напрямки співпраці між ЄС і Штатами за президентства Джо Байдена.
Про це йдеться в офіційному пресрелізі Єврокомісії, що є у розпорядженні "Європейської правди".
"Перемога обраного президента Джо Байдена і віцепрезидентки Камали Гарріс, поєднані з більш рішучим і спроможними діями ЄС та новими геополітичними та економічними реаліями створюють рідкісну можливість оформити новий трансатлантичний порядок денний для глобальної співпації, що грунтується на наших спільних цінностях, інтересах і глобальних впливах", - зазначають у повідомленні.
"Трансатлантичний альянс грунтується на спільних цінностях, історії а також інтересах - це побудова сильнішого, більш мирного й процвітаючого світу. Коли сильне трансатлантичне партнерство - від цього стають сильнішими і ЄС, і США", - заявила президентка Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн.
Перший пріоритетний напрямок співпраці - подолання епідемії коронавірусу та її наслідків.
ЄС сподівається на те, що США також візьме на себе світове лідерство для координації спільної протидії епідемії у таких питаннях як розповсюдження вакцини, тестів і ліків, напрацювання спільних механізмів реагування, реформування і посилення Всесвітньої організації охорони здоров’я.
Другий напрямок - боротьба зі зміною клімату і захист довкілля шляхом створення спільного "зеленого" порядку денного: щодо досягнення "нульових" викидів до 2050 року, заходів для запобігання переміщенню виробництва в країни з гіршими екологічними стандартами, розвиток "зелених технологій", протидія вирубці лісів і забрудненню океанів.
Третій напрямок - співпраця у сфері технологій, торгівлі та стандартів.
"ЄС прагне через переговори вирішити існуючі проблемні питання у двосторонній торгівлі із США, реформувати Світову організацію торгівлі та створити нову Раду ЄС та США з торгівлі й технологій. На додачу, ЄС пропонує розпочати діалог із США щодо відповідальності великих онлайн-платфом, щодо чесного оподаткування та боротьбою з викривленнями на ринку і розробити спільний підхід до захисту критично важливих технологій", - зазначають у Єврокомісії.
Четвертий напрямок - підтримка безпеки, захисту прав людини і демократії у світі.
"Сильне партнерство ЄС та США буде мати ключову підтримку для підтримки демократичних цінностей, глобальної і регіональної стабільності, процвітання й вирішення конфліктів", - йдеться у повідомленні.
Як перший крок, ЄС обіцяє активну участь у Саміті за демократію, який запропонував Джо Байден, та у напрацюванні спільної протидії таким викликам як посилення авторитарних режимів, порушення прав людини і корупція.
Далі запропонований документ має розглянути Європейська рада.
Читайте також: Три виміри допомоги Україні: чого чекають у Києві від Америки Байдена.