Венедіктова пояснила свої слова про підозру Стерненку
Генеральна прокурорка Ірина Венедіктова під час анонсування підозри активісту Сергію Стерненку посилалась на інформацію від своїх заступників.
Джерело: "Укрінформ"
Пряма мова: "Я можу приходити, заслуховувати справи, дивитися матеріали справи, безперечно. Але основні посили, меседжі, і як буде відбуватися, це — заступники. Вони формують вертикалі, уявлення про резонансні, актуальні, наповнені справи.
Про діяльність прокурорів різних рівнів мені доносить не прокурор, який веде справу, а заступник прокурора. І той заступник прокурора, який на той час був куратором цієї вертикалі, який відповідав за неї (справи Стерненка — УП), мені повідомив, що в цій справі, виходячи з експертиз, може бути так. У мене немає підстав не довіряти своїм заступникам, ні колишнім, ні сьогоднішнім".
Деталі: Раніше очільниця Офісу генпрокурора в інтерв’ю УП сказала, що підозра активісту буде оголошена у будь-якому випадку. Питання полягає лише у кваліфікації: умисне вбивство чи вбивство для самозахисту.
Венедіктова заявила, що не може коментувати слова прокурора Андрія Радіонова, який відмовився підписувати підозру Стерненку.
"У нас прокурори є незалежними за законом, і я дуже хочу, щоб вони були незалежними і де-факто. Тому якщо прокурор Радіонов робить такі заяви — це його заяви", – сказала генеральна прокурорка.
Вона додала, що ніхто не впливає на цю справу. "Якщо є експертиза, якщо слідчі СБУ побачили докази, прокурори це як процесуальні керівники, підтвердили і пішли до суду, публічне обвинувачення вже підтримують прокурори", – підсумувала Венедіктова.
Цьому передувало: 11 червня Сергію Стерненку повідомили про підозру в умисному вбивстві, а 15 червня Шевченківський райсуд Києва відправив його під цілодобовий домашній арешт, відмовивши у взятті на поруки. Втім, арешт мав бути за місцем прописки – а це військова частина в Одесі. Пізніше Стерненку змінили адресу перебування на цілодобовому домашньому арешті – тепер це місце проживання у Києві.
Читайте також: Підозра року. Пояснюємо версію слідства у справі Стерненка
Справа Стерненка: Пояснюємо позицію захисту
Ірина Венедіктова: В розмові з Зеленським про моє призначення прізвище Порошенка не звучало
Передісторія:
- Сергій Стерненко колись очолював одеський осередок "Правого сектора". У 2018 році на нього було три замахи: 7 лютого, 1 травня і 24 травня – під час третього нападу загинув нападник Іван Кузнєцов. Стерненко стверджував, що захищався, але поліція відкрила провадження за статтею про умисне вбивство.
- На початку квітня 2020 року колишній заступник генерального прокурора Віктор Трепак розповів, що генпрокурор Ірина Венедіктова заявила йому про необхідність повідомити Стерненку про підозру. Після цього Трепак пішов з посади.
- Згодом Венедіктова сказала, що підозра Стерненку буде оголошена. Питання полягало лише у кваліфікації: вбивство чи вбивство при перевищенні меж необхідної оборони.
- 6 травня у дев'яти містах України відбулися акції на підтримку Стерненка.
- 15 травня стало відомо, що двом чоловікам, які у 2018 році напали в Одесі на екслідера місцевого осередку "Правого сектора", оголосили підозру в хуліганстві, а 10 червня – що прокуратура закрила провадження проти загиблого Кузнєцова.