Прокуратура попросить арешту для Стерненка не у військовій частині
Прокуратура буде клопотати про зміну адреси для домашнього арешту одеського активіста Сергія Стерненка, якого напередодні суд не відпустив на поруки, а відправив відбувати арешт за місцем прописки – у військовій частині в Одесі.
Джерело: ранкове повідомлення Стерненка в Telegram
Пряма мова: "Телефонував слідчий. Прокурор подав клопотання про зміну адреси відбування домашнього арешту з прописки на адресу проживання. Що заважало це зробити одразу — невідомо. Вчора прокурор просто втік, сказавши що він задоволений.
Це означає: запобіжний захід не зміниться зараз. Вони тільки виправлять адресу і все. І я буду позбавлений свободи.
Дам знати як будуть деталі щодо засідання. А потім буде апеляція. Де вже ми вимагатемимо скасування запобіжного заходу.
Всім дякую за підтримку. Перемога буде за нами!".
Цьому передувало: 15 червня Шевченківський райсуд Києва відправив колишнього лідера одеського "Правого сектора" Сергія Стерненка, підозрюваного у вбивстві нападника у травні 2018 року, під цілодобовий домашній арешт. Суддя повністю задовольнив клопотання прокуратури і відмовив захисту Стерненка у взятті на поруки.
Стерненко заявив, що за рішенням суду він має відбувати арешт за місцем прописки – а це військова частина в Одесі, куди його й не пустять. Прокурор нібито просив визначити іншу адресу, за місцем проживання в Києві.
Читайте також: Підозра року. Пояснюємо версію слідства у справі Стерненка
Справа Стерненка: Пояснюємо позицію захисту
Передісторія:
- У 2018 році на колишнього лідера одеського "Правого сектора" Сергія Стерненка було вчинено три замахи, в ході третього, 24 травня, загинув нападник.
- Поліція розслідує загибель нападника як умисне вбивство. Стерненко стверджує, що захищався.
- На початку квітня ексзаступник генерального прокурора Віктор Трепак розповів, що генпрокурор Ірина Венедіктова заявила йому про необхідність повідомити Стерненку про підозру. Після цього Трепак пішов з посади.
- Згодом Венедіктова сказала, що підозра Стерненку буде оголошена. Питання полягає лише у кваліфікації: вбивство чи вбивство при перевищенні меж необхідної оборони.
- 6 травня у дев'яти містах України відбулися акції на підтримку Стерненка.
- 15 травня стало відомо, що двом чоловікам, які у 2018 році напали в Одесі на екслідера місцевого осередку "Правого сектора", оголосили підозру в хуліганстві, а 10 червня – що прокуратура закрила провадження проти загиблого Кузнєцова.
- Вранці 11 червня до Стерненка прийшли правоохоронці із ухвалою суду про примусовий привід до СБУ.
- Того ж дня йому повідомили про підозру в умисному вбивстві.