У поліції Києва вважають, що комендантська година допоможе запобігти мародерству
Запровадження заборони на пересування по вулицях у нічний час допоможе не допустити фактів мародерства в столиці.
Джерело: начальник Головного управління Нацполіціі в Києві Андрій Крищенко в інтерв'ю агентству "Інтерфакс-Україна"
Пряма мова: "Оскільки підприємства і магазини закриті, злочинці можуть скористатися цим, може початися мародерство. І ось тут би стала у нагоді заборона виходу на вулицю в нічний час.
Тож посилення обмежувальних заходів вводиться не тільки для ізоляції людей, але також для того, щоб крива злочинності не поповзла вгору, адже безпека людей, профілактика та розкриття злочинів - це наші безпосередні обов'язки".
Деталі: При цьому Крищенко розповів, що в столиці криміногенна обстановка не змінилася у зв'язку з введенням обмежувальних заходів щодо запобігання коронавірусу.
Від УП: Закон дозволяє запроваджувати комендантську годину в умовах надзвичайного стану. Однак це не стосується надзвичайного стану, оголошеного через пандемію. У випадку природного характеру НС, комендантська година не передбачена – можливе хіба що обмеження свободи пересування по території.
Що було раніше: Глава МВС Арсен Аваков заявив, що на даному етапі для боротьби з епідемією коронавірусу не потрібно введення надзвичайного стану.
Питання про введення надзвичайного стану в Україні розділило оточення президента Володимира Зеленського на два умовні табори "за" і "проти".
Локомотивом у питанні введення надзвичайного стану виступає міністр охорони здоров'я Ілля Ємець, який з самого початку стоїть на позиціях жорсткого сценарію. Також таку цю ідею спочатку підтримував Аваков.
За Конституцією, режим надзвичайного стану запроваджує президент своїм указом, проте його має у дводенний термін затвердити Верховна Рада більшістю голосів.
Заступник голови фракції "Голос" Ярослав Железняк за підсумками засідання глав депутатських фракцій повідомив, що більшість фракцій виступили категорично проти введення надзвичайного стану в Україні.
Знати більше: Скільки хворих на COVID-19 в Україні та світі
Нагадаємо:
- Станом на 24 березня в Україні було підтверджено 97 випадків захворювання COVID-19, 3 людини померли, 1 – вилікувалась.
- Станом на ранок 24 березня від коронавірусу у всьому світі вилікувались 101 344 особи, померли 16 572 людини. З часу поширення хвороби зареєстрували 381 293 випадки інфікування.
- В Україні із 12 березня до 3 квітня щонайменше запроваджено карантин. Міста стали закривати усі заклади, крім маркетів і аптек. Кордон для іноземців закрито, міжміське автобусне й залізничне сполучення з 18 березня призупинено.