Одеська поліція "поховала" одну зі справ Труханова, але не зізнається

Середа, 19 лютого 2020, 13:40

У справі про позаконкурсну приватизацію Одеського аеропорту, де фігурував міський голова Геннадій Труханов, спливли строки слідства, але місцева поліція не зізнається, що закрила справу.

Джерело: відповіді поліції Одеської області на запити "Української правди"; рішення Київського районного суду Одеси

Дослівно з відповіді поліції: "Слідчим управлінням Головного управління Національної поліції в Одеській області здійснювалось досудове розслідування… в ході якого жодній особі про підозру не повідомлено…

Надати іншу інформацію, що стала відома у ході проведення досудового розслідування не надається можливим, оскільки така інформація містить таємницю досудового розслідування".

Деталі: 19 грудня 2019 року суд відмовився продовжити строки слідства. Згідно з матеріалами справи, вони мали сплисти 23 грудня. 

Слідчий просив продовжити строки, оскільки експертам необхідно завершити експертизу. Її призначили ще 13 березня 2018 року. Експерт, якому вона доручена, сказав, що планує завершити роботу у першому кварталі 2020 року.

Однак суддя зазначив, що поліція фактично не виконала жодних слідчих та процесуальних дій за останні два місяці, які перед цим їй дали, щоб завершити розслідування. 

Рішення суду, який не продожив строки слідства

Крім того, слідчий порушив строк, який зобов’язує його попросити продовжити слідство за п’ять днів до його закінчення.

Враховуючи, що суддя не продовжив строки слідства і вони вже спливли, УП звернулась до поліції Одеської області із переліком питань щодо подальшої долі справи.

Поліція не відповіла, чи закрила провадження, хоча зазначила, що розслідування здійснювалось, у минулому часі. 

Перша відповідь поліції на запит УП, датована 31 січня

Тоді УП вдруге звернулась до поліції із запитом, в якому запитала лише про те, яке рішення було ухвалене за результатами розслідування, чи була справа закрита та на підставі чого.

Однак на ці питання поліція теж не відповіла, пославшись на таємницю слідства.

Друга відповідь поліції на запит УП, датована 10 лютого

Що було раніше: Справу одеського аеропорту з 2016 року розслідувало Національне антикорупційне бюро.

За інформацією "Центру протидії корупції", у квітні 2019 року детективи підготували проєкти підозр, направивши їх для погодження у прокуратуру, але там їх не погодили.

10 червня 2019 заступник керівника Спеціалізованої антикорупційної прокуратури Назара Холодницького змінив кваліфікацію справи зі зловживання службовим становищем, на службову недбалість. 

Того ж дня справу передали до поліції Одеської області. 

Читайте також: Труханова заштормило. У яких справах НАБУ фігурує мер Одеси

Передісторія:

  • У 2011 Одеська міська рада під керівництвом Олексій Костусєва для реконструкції аеропорту створила без конкурсу спільну з приватними підприємцями фірми ТОВ "Міжнародний аеропорт "Одеса".
  • В результаті, приватна компанія "Одеса аеропорт девелопмент" отримала 75% корпоративних прав на летовище, у той час у міста залишилося лише 25%. 
  • За інформацією журналістів, ця приватна фірма належить одеським бізнесменам Борису Кауфману та Олександру Грановському.
  • У 2014 році Одеська міська рада під керівництвом вже Геннадія Труханова виграла суд, який визнав недійсною приватизацію аеропорту.
  • Однак пізніше, під час розгляду апеляційної скарги, Труханов підписав мирову угоду, відповідно до якої ТОВ "Міжнародний аеропорт "Одеса" зобов`язалось повернути лише десять об`єктів із переліку майна, раніше внесеного містом до його статутного капіталу. Також мирова угода скасовувала будь-які зобов`язання підприємців перед Одеською міською радою та фіксувала факт приватизації комунального майна.
  • Слідство вважало, що посадовці Одеської міської ради, які діяли спільно з підприємцями, спричинили місту збитків на суму більше 161 млн. грн.