Кого Україна видала РФ: ЗМІ назвали 44 прізвища. СПИСОК
Стали відомі прізвища 44 осіб, яких Україна видала Росії в рамках обміну "усіх встановлених на усіх встановлених".
Джерело: "Слідство.Інфо" з посиланням на власні джерела
Деталі: За даними ЗМІ, більшість зі 124 осіб, яких Україна відправила на обмін, було звільнено з-за ґрат.
Окрім того Україна передала на непідконтрольні території 17 іноземців, обвинувачених у тяжких злочинах, 14 з них - громадяни Російської Федерації. Також у переліку - двое білорусів і один громадянин Бразилії.
У переліку чимало осіб із суто кримінальними злочинами, які сталися поза межами зони бойових дій і не мають стосунку до війни", зазначає видання. Інформацію про них планують оприлюднити згодом.
Наразі оприлюднено прізвища осіб, підозрюваних у тероризмі на теренах мирної частини України.
Зокрема, на обмін потрапили:
Едуард Бондаренко і Сергій Пастухов, які обвинувачувалися у злочині проти контррозвідника СБУ Олександра Хараберюша.
Аббасов Рустам Нурідін Огли і Сергій Петриков, яких судили за підготовку теракту у Маріуполі.
Марина Ковтун, яка у 2014 р. організувала вибух у харківському рок-клубі "Стіна", внаслідок якого постраждали 13 людей.
В’ячеслав Чумак, обвинувачений у диверсії, який здійснив три вибухи на залізничних коліях неподалік Харкова.
Володимир Дворніков, Сергій Башликов та Віктор Тетюцький - виконавці теракту під час "Ходи гідності" у Харкові.
Ігор Джадан, учасник харківського "Антимайдану".
В’ячеслав Євтухов, Сергій Веселов і Дмитро Волошко - "харківські партизани", визнані винними у семи терористичних актах.
Костянтин Калашніков, засуджений на 12 років за підрив моста на залізниці в Одеській області.
Владислав Долгошей, Руслан Долгошей, Микола Казанський, Олег Мазур та Микола Селятенко - підозрювані у серії диверсійно-терористичних актів на території Одещини та Миколаївщини.
Микола Дубіна, засуджений за підрив моста у Запорізькій області.
Катерина Фотьєва, Олександр Шевцов, Ігор Удовенко і Євген Підмазко, обвинувачені у серії терактів в Одесі.
Володимир Грубнік, організатор вибуху біля будівлі СБУ в Одесі.
Мирослав Мельник, раніше судимий мешканець Донеччини, який у 2017 році підірвав автомобіль у центрі Одеси.
Микола Рубан, який приніс на блокпост у Станиці Луганській вибухівку, замасковану під банку з медом.
Серед іноземців, яких видали ході обміну:
Полковник РФ Валерій Гратов, затриманий у 2017 році під час спроби потрапити на територію "Придністровської республіки". 27 грудня за клопотанням прокурора йому змінили запобіжний захід із тримання у тюрмі на особисте зобов’язання.
Лариса Чубарова, відома за прізвиськом "Тереза". На початку 2014 року була активною учасницею проросійських рухів у Харкові. Пізніше вона приєдналася до терористів на окупованих територіях, де увійшла до терористичного угруповання Ігоря Безлера.
Олександр Дакар (Крінарі), обвинувачений у замаху на життя Аміни Окуєвої та її чоловіка Адама Осмаєва у 2017 році.
Руслан Гаджиєв, воював на стороні проросійських бойовиків. У січні 2015 року він брав участь в наступі на сили АТО в районі села Санжарівка.
Олег Даронін, який приїхав воювати на Донбас з Ханти-Мансійського округу, у 2015 р. вступив до лав одного з батальйонів так званої "ЛНР", був розвідником.
Владислав Макаров, якого у 2015 році засудили до 9 років за шпигунство в інтересах спецслужб РФ та незаконне поводження зі зброєю.
Шаміль Мулієв на прізвисько "Шаман", у "ЛНР" вступив до збройного формування "СССР Брянка", чергував на блокпостах неподалік Станиці-Луганської.
Мурат Джимієв, затриманий через так звану справу "осетинських терористів", його звинувачували у підготовці теракту під час акцій протесту під Верховною Радою восени 2017 року.
Сергій Петров, приїхав з російського Омська до Донецька, кілька тижнів він чергував на блокпостах та проходив військові вишколи.
Василь Кусакін, приїхав до України з Якутії, брав участь в боях проти українських військовослужбовців у Широкиному.
Микола Покусаєв, який отримав 4 роки тюрми: входив до полку "ДНР", незаконно зберігав боєприпаси, брав участь у бойових діях проти підрозділів ЗСУ.
Євген Шаталов, у грудні 2015-го підписав контракт з "Міноборони ДНР". Упродовж двох років він служив черговим у штабі бойовиків.
Максим Сливко, фігурував у справі так званих "оболонських терористів". За версією правоохоронців, готував теракт у Києві.
Анатолій Бусигін, вбив людину у Маріуполі, за що отримав вирок у 2018 році.
Дмитро Новіков - білорус, обвинувачується у веденні бойових дій проти українських військ у складі терористичної організації.
Олег Ткачук - білорус, був учасником масових заворушень в Одесі 2 травня на боці "Антимайдану".
Громадянин Бразилії Рафаєль Лусваргі, у вересні 2014 року приїхав в Україну і є одним з "найвідоміших" іноземних бойовиків "Л/ДНР".
Читайте також:
Легалізація ЛДНР" та перемога Путіна: яким був обмін на Донбасі очима західних ЗМІ
Обвинувачений у вбивстві Захарченка, медсестра, бізнесмен – кого звільнили з полону ОРДЛО
Нагадаємо,
- 9 грудня у Парижі відбулася зустріч лідерів країн "нормандської четвірки", де президенти Франції, України, Росії та канцлер Німеччини досягли низки домовленостей щодо мирного врегулювання конфлікту на Донбасі.
- Серед іншого, сторони домовилися, що до кінця року відбудеться обмін утримуваними особами за формулою "всіх на всіх".
- 29 грудня на КПВВ "Майорське" відбувся обмін утримуваними особами між Україною і ОРДЛО.
- В рамках обміну утримуваними особами бойовики ОРДЛО звільнили 81 українця, з них 76 повернулися на підконтрольну Україні територію, ще 5 вирішили залишитися на окупованій частині Донбасу. У свою чергу, Україна передала 124 особи.
- Представниця України в гуманітарній підгрупі Тристоронньої контактної групи у Мінську Валерія Лутковська заявила, що у полоні бойовиків на Донбасі залишаються близько 300 українців.
- 31 грудня президент Володимир Зеленський провів телефонну розмову із президентом Російської Федерації Володимиром Путіним. Під час розмови серед іншого очільники держав домовилися негайно перейти до узгодження списків для звільнення українців (зокрема, і кримчан, які перебувають в Криму та на території Росії, і росіян, утримуваних в Україні).
- Речниця президента України Юлія Мендель заявила, що узгодження списків для майбутнього звільнення утримуваних осіб має розпочатися вже у січні 2020 року і сам обмін може відбутися вже цієї зими за наявності відповідних умов.