Дві країни готуються вивести своїх військових з Іраку
З міркувань безпеки Німеччина перекине частину своїх військ з Іраку в Йорданію та Кувейт. Тимчасово на батьківщину своїх військових може відкликати й Словаччина.
Про це повідомляє "Європейська правда" із посиланням на IDnes.
Зокрема, Міністерство оборони Німеччини повідомило про свої плани депутатів Європарламенту в понеділок вночі. У складі контингенту НАТО в Іраку служать 120 німецьких солдатів.
Своїх військових готується евакуювати й Словаччина. 7 словацьких солдатів, які працювали в Іраку у рамках навчальної місії НАТО, можуть бути повернуті додому.
Цього вимагає спікер парламенту та голова Словацької національної партії Андрєй Данко. Втім, прем’єр-міністр Пітер Пеллегріні заявив, що рішення з цього приводу буде прийнято після консультацій із союзниками.
Натомість у чеському міноборони вже заявили, що чеські солдати залишаються в Іраку. "Чеські солдати залишаються на місці в районі операції. Вони знаходяться на базах, де вживаються відповідні заходи для забезпечення максимальної безпеки", - заявив директор департаменту комунікації Міністерства оборони Ян Пейшек.
Нагадаємо,
- 5 січня після вбивства іранського генерала Касема Сулеймані парламент Іраку проголосував за виведення американських військ - близько 5000 американських солдатів - з країни.
- На це президент США заявив, що у разі будь-якої ворожості з боку Іраку він може накласти "дуже великі санкції" - такі, "яких вони ніколи раніше не бачили", що зробить санкції проти Ірану "дещо нудними". Також Трамп зажадав від Багдада відшкодування мільярдів доларів за інвестиції США у будівництво авіабази.
- Окрім того Трамп пригрозив завдати ударів по 52 іранським мішенях, якщо Тегеран здійснить атаки проти американців чи американських об'єктів. Тегеран відреагував на погрози Трампа, назвавши його "терористом у костюмі".
- Іран також заявив, що більше не дотримуватиметься жодного з положень ядерної угоди 2015 року.
- 6 січня ЗМІ поширили інформацію про початок процесу виведення військ США з Іраку, проте у Міністерстві оборони США ці дані заперечили.
- 7 січня парламент Ірану визнав армію США і Пентагон терористичними організаціями.