У Зеленського розповіли, про що президент говорив з Помпео
У ході телефонної розмови президент України Володимир Зеленський та держсекретар США Майк Помпео обговорили звільнення полонених, укладання контракту на транзит газу та загострення ситуації на Близькому Сході.
Джерело: повідомлення Офісу президента
Дослівно: "Співрозмовники обговорили загострення ситуації на Близькому Сході після атак на коаліційні сили в Іраку та нападу на американське посольство в Багдаді. Сторони погодилися, що будь-які подальші агресивні кроки можуть стати загрозою для стабільності в регіоні та глобальної безпеки".
"Президент України висловив занепокоєння можливим загостренням ситуації в Іраку та регіоні, якщо сили США та коаліції передчасно залишать країну".
Деталі: За повідомленням ОП, також президент України поінформував Помпео про результати домовленостей, досягнутих під час Нормандської зустрічі та плани українського уряду щодо відновлення миру на сході України.
Зеленський "подякував за підтримку з боку США у відновленні миру на сході України, поверненні Криму та висловив вдячність президенту США та Конгресу за рішення про надання фінансової та матеріальної допомоги сектору безпеки й оборони нашої держави".
У свою чегу Помпео "особливо відзначив звільнення полонених і привітав укладення важливого контракту на транзит газу в Європу", повідомили в ОП.
Дослівно: "Домовлено, що ці та інші питання будуть докладно обговорені під час зустрічі Володимира Зеленського та держсекретаря США".
Читайте також: Як вбивство іранського генерала може вплинути навіть на Україну
Нагадаємо,
- Раніше Держдеп США повідомляв, що Майк Помпео приїде до Києва 3 січня 2020 року. Він планував зустрітися з президентом, міністром закордонних справ та міністром оборони України.
- 1 січня держсекретар США Майк Помпео відклав свою поїздку до України після атаки на американське посольство в Іраку.
- 6 січня у Держдепі повідомили, що Майкл Помпео обговорив із президентом Володимиром Зеленським перенесення своєї поїздки до України. Повідомлень про розмову на сайті глави української держави не було.