Гончарук: Уряд продовжує працювати, поки Зеленський не прийме рішення

П'ятниця, 17 січня 2020, 10:49
Гончарук: Уряд продовжує працювати, поки Зеленський не прийме рішення

Прем’єр-міністр Олексій Гончарук запевнив, що Кабінет міністрів продовжить свою роботу в штатному режимі до того, як президент Володимир Зеленський "ухвалить політичне рішення".

Джерело: Гончарук на засіданні парламенту 17 січня

Пряма мова: "Уряд України продовжує працювати в штатному режимі до того моменту, поки президент не прийме рішення, хто на якій позиції може працювати у великій команді. Це політичне рішення, яке ми очікуємо від лідера нашої політичної сили".

Деталі: Гончарук вибачився за те, що міністри запізнилися на годину запитань до уряду. Він пояснив, що це пов’язано із рішенням подати  відставку. Прем’єр стверджує, що його заява "оформлена відповідно з Конституцією – написана на ім’я голови Верховної Ради, а в президента є право внести її до парламенту в будь-який момент".

Гончарук кілька разів наголосив, як він поважає президента, та переконував, що влада – це єдина команда

Пряма мова: "Ми всі прийшли в парламент, у владу змінювати країну завдяки цій людині, Володимиру Олександровичу Зеленському. Ми всі його поважаємо і нам принципово мати довіру всередині команди на 100%. Останнім часом щодо уряду точиться велика кількість інформаційних атак і маніпуляцій. Їх мета – посіяти розбрат всередині команди".

Додатково: Виступивши, Гончарук з міністрами залишив сесійну залу, хоча нардепи вимагали поставити йому запитання. Спікер Дмитро Разумков заявив, що час вичерпано і це не передбачено регламентом.

Що передувало: Вранці 17 січня стало відомо, що прем’єр-міністр Олексій Гончарук написав заяву про відставку і поїхав до Офісу президента на консультації замість засідання Верховної Ради, де була передбачена година запитань до уряду. Замість прем’єра перед нардепами виступав глава МЗС Вадим Пристайко.

Довідка: Згідно зі статтею 15 закону про Кабмін, прем’єр-міністр має право заявити Верховній Раді про свою відставку – і парламент має розглянути це питання не пізніше, ніж на 10-й день після надходження заяви про відставку, якщо вона надійшла під час чергової сесії Верховної Ради, і не пізніше першого пленарного тижня наступної чергової сесії, якщо така заява надійшла у міжсесійний період.

Прем’єр-міністр звільняється з посади з дня ухвалення рішення про його відставку на пленарному засіданні Верховної Ради. Рішення парламенту про відставку прем’єра має наслідком відставку всього складу уряду. 

  • 15 січня в мережі опублікували аудіозаписи, де нібито прем'єр Гончарук зізнається, що він - "повний профан в економіці".  Також на записі чути, як голос, схожий на прем’єровий, каже, що у Зеленського "примітивне розуміння економічних процесів" – і йому треба пояснювати їх: наприклад, що гривня зміцнюється завдяки тому, що її сильно розгойдували перед виборами.
  • Деякі ЗМІ писали, що до зливу прослушки причетне Управління держохорони, але в УДО заявили, що не причетні ні до "зливу", ні до прослуховування топпосадовців загалом.
  • 16 січня Гончарук заявив, що ворогам не вдасться зупинити його, і навів аргументи на користь того, що він не "профан" в економіці.
  • 29 серпня 2019 року Верховна Рада призначила Олексія Гончарука прем'єр-міністром і затвердила склад нового Кабінету міністрів.

Знати більшеРотшильди, макарони, олів'є: Де міфи, а де правда в "плівках Гончарука"

Зе!прем'єр. Що розповідають про Гончарука люди, які його знають

Зе!Кабмін: Все про життя та зв'язки нових міністрів

Валентина Романенко, УП

"Українська правда" в Threads

Реклама:
Шановні читачі, просимо дотримуватись Правил коментування
Реклама: