Гончарук написав ЗАЯВУ ПРО ВІДСТАВКУ. Зеленський думає
Прем’єр-міністр Олексій Гончарук написав заяву про відставку.
Джерело: пост Гончарука у Facebook, Офіс президента у Facebook, голова фракції "Слуга народу" Давид Арахамія у коментарі до поста Гончарука
Пряма мова: "Я прийшов на посаду – виконувати програму президента. Він є для мене взірцем відвертості та порядності. Проте, щоб забрати будь-які сумніви нашої поваги та довіри до президента, я написав заяву про відставку та передав її президенту з правом внесення в парламент.
Він – людина, якій українці висловили безпрецедентну довіру. І він має повне право оцінювати ефективність кожного члена своєї команди, що змінює країну".
Дослівно ОПУ: "Президент України отримав подане прем’єр-міністром Олексієм Гончаруком прохання про відставку. Глава держави розгляне зазначену заяву. Про результати розгляду Офіс президента повідомить окремо".
Пряма мова Арахамії: "Позиція прем'єр-міністра щодо заяви про відставку – правильна і сильна. Цей крок підкреслює командність. Останнє слово за президентом, ми чекаємо його рішення. До рішення президента без коментарів".
Деталі: Гончарук у пості також прозвітував про результати своєї роботи за 4 місяці, вказавши, що "вже за цей короткий проміжок часу багато чого вдалося".
Він додав, що крім того, його команда підготувала "серйозний фундамент для розвитку країни у 20-му році" – зокрема щодо запуску низки онлайн-сервісів у найближчі місяці, які "назавжди спростять життя людей".
Головним викликом прем’єр назвав необхідність подолати корупцію у держсекторі, вказавши, що "за кілька місяців досить складно знищити кримінальні схеми, які вибудовувалися десятиріччями".
Свій Кабмін він назвав "командою порядних людей" і запевнив, що "на топ-рівні в уряді корупції немає".
Довідка: Згідно зі статтею 15 закону про Кабмін, прем’єр-міністр має право заявити Верховній Раді про свою відставку – і парламент має розглянути це питання не пізніше, ніж на 10-й день після надходження заяви про відставку, якщо вона надійшла під час чергової сесії Верховної Ради, і не пізніше першого пленарного тижня наступної чергової сесії, якщо така заява надійшла у міжсесійний період.
Прем’єр-міністр звільняється з посади з дня ухвалення рішення про його відставку на пленарному засіданні Верховної Ради. Рішення парламенту про відставку прем’єра має наслідком відставку всього складу уряду.
Важливо: Згідно з українським законодавством, питання про відставку уряду не можна розглядати протягом року з моменту затвердження програми діяльності Кабміну. Таким чином, уряд Гончарука має імунітет до жовтня 2020 року.
17 січня відбудеться останнє пленарне засідання другої сесії Верховної Ради IX скликання, наступного тижня депутати працюватимуть із виборцями.
Що було раніше: 15 січня в мережі опублікували прослушку, де нібито прем'єр Гончарук каже, що він "повний профан в економіці". Деякі ЗМІ писали, що до зливу прослушки причетне Управління держохорони, але в УДО заявили, що не причетні ні до "зливу", ні до прослуховування топпосадовців загалом. Сам Гончарук 16 січня заявив, що ворогам не вдасться зупинити його, і навів аргументи на користь того, що він не "профан" в економіці.
Знати більше: Ротшильди, макарони, олів'є: Де міфи, а де правда в "плівках Гончарука"
Зе!прем'єр. Що розповідають про Гончарука люди, які його знають
Зе!Кабмін: Все про життя та зв'язки нових міністрів
Передісторія:
- Верховна Рада призначила Олексія Гончарука прем'єр-міністром 29 серпня 2019 року.
- Того ж дня нардепи затвердили і склад Кабінету міністрів.